Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Poradnik ujawnia ogrom świata Zelda: Breath of the Wild

900 zagadek i nie tylko.

Można było oczekiwać, że otwarty świat w The Legend of Zelda: Breath of the Wild będzie całkiem spory, lecz dopiero opis oficjalnego poradnika ujawnił, jak ogromną produkcję szykuje Nintendo.

Karta produktu z książką pojawiła się w brytyjskim oddziale sklepu Amazon, ale błyskawicznie zniknęła i dzisiaj kieruje już tylko do błędu 404.

Nintendo nie chciało zapewne przedwczesnego ujawnienia detali, lecz jest już za późno - szczegóły trafiły do sieci, gdzie nie ginie nic.

Podziemia, wszędzie podziemia

Według opisu, Breath of the Wild zaoferuje 120 mini-podziemi w ramach odnajdywanych kapliczek, 900 zagadek z drewnianymi korokami oraz 76 zadań pobocznych, zapewne już bardziej rozbudowanych.

To nie wszystko. Do tego dochodzą „opcjonalne wyzwania, mini-gry, elementy do odblokowania, easter eggi i nie tylko” - zawarto w opisie.

Rasa korok to małe, drewniane ludziki z Wind Waker, gdzie opiekowały się lasem. Często dysponują zdolnością szybowania, lecz nie jest obecnie jasne, jaka będzie ich rola w Breath of the Wild.

Podziemia pod kapliczkami to także krótkie wyzwania - logiczne i nie tylko. Jak zapowiadano wcześniej, wiele z nich ukończymy na kilka sposobów.

System zadań pobocznych prezentowano w tym miesiącu, po pokazie konsoli. Jedną z misji była prośba o znalezienie i przyprowadzenie do zleceniodawcy rzadkiego konia.

Nintendo nie podało jeszcze ile głównych podziemi znajdzie się w Breath of the Wild. Obecna teoria graczy mówi o czterech, bazując na informacjach z mapy wersji kolekcjonerskiej.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild ukaże się 3 marca na Wii U oraz Switch. W tym drugim przypadku jako tytuł startowy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze