Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie 11 bit podejmie współpracę z chińskim gigantem - Tencent

Plus: koniec Games Republic.

11 bit studios - twórcy This War of Mine - podejmują współpracę z gigantem na chińskim rynku rozrywki - firmą Tencent. W ten sposób polskie studio chce wzmocnić pozycję na azjatyckim rynku.

„Dzięki temu gra This War of Mine w chińskiej wersji językowej jest już dostępna dla posiadaczy konsoli Tencent Games Platform” - napisano w komunikacie.

Siedziba Tencent mówi sporo o firmie

„Liczymy, że Tencent, który jest absolutnym liderem na chińskim rynku gier komputerowych, pomoże w dotarciu z naszą grą do rzesz nowych klientów z tego regionu świata” - zapewnia prezes Grzegorz Miechowski, cytowany przez agencję ISBNews.

Holding to ogromna firma, której rynkowa wartość przekracza 200 miliardów dolarów. Zarządza największą siecią społecznościową i największą internetową platformą dystrybucji cyfrowej w Chinach. Posiada też własne studia, wśród których wymienić można choćby Riot Games, twórców League of Legends.

„Chiny, według prognoz, wyprzedzą w tym roku Stany Zjednoczone i staną się największym rynkiem gier komputerowych na świecie. Stąd, chcąc odnieść sukces na skalę globalną, trzeba być obecnym na tamtejszym rynku” - dodaje Miechowski.

Sprzedawane za 68 juanów (ok. 41 zł) This War of Mine jeszcze przed podjęciem współpracy z Tencent odnosiło w tym kraju spore sukcesy.

„Po trzech kwartałach 2016 roku Chiny były drugim, jeśli chodzi o wielkość generowanych przychodów, rynkiem dla 11 bit studios. Kolejne kwartały również zapowiadają się obiecująco” - zapewnia firma.

Pozytywną informację równoważy zła wiadomość. Polskie studio poinformowało jednocześnie, że do końca bieżącego roku działalność zakończy sklep i system dystrybucji cyfrowej Games Republic - „z powodu niezadowalających wyników finansowych oraz braku perspektyw ich poprawy”.

Games Republic starowało na początku 2014 roku, lecz - jak widać - nie spotkało się z większym zainteresowaniem na mocno nasyconym rynku podobnych sklepów. We wrześniu wprowadzono polską wersję językową, starając się zapewne poprawić wyniki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze