Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Połączenie Stardew Valley z Harrym Potterem” nabiera kształtów

Choć nadal nie ma tytułu.

Twórcy kosmicznego Starbound - studio Chucklefish - w styczniu tego roku rozbudzili nadzieje fanów, ujawniając dwa opracowywane koncepty nowych tytułów.

Chucklefish to jednocześnie wydawcy świetnego Stardew Valley, więc ze szczególnym zainteresowaniem spotkał się pomysł, który opisywano jako „RPG/symulację w szkole magii, coś jak połączenie Stardew Valley z Harrym Potterem”.

Opublikowano także pierwszy materiał wideo, ze spojrzeniem na styl oprawy:

Wkrótce potem słuch po produkcji zaginął, a deweloperzy skupili się na drugim projekcie, czyli na turowej strategii Wargroove, stanowiącej duchowego następcę Advance Wars. Premiera jeszcze w tym roku.

Teraz do świadomości graczy wraca jednak wspomniane „połączenie Stardew Valley z Harrym Potterem”, za sprawą nowego screena, opublikowanego na Twitterze przez Finna Brice'a, dyrektora generalnego Chucklefish:

Nadal nie znamy jednak tytułu. Brice dodał, że na oficjalną zapowiedź trzeba jeszcze będzie poczekać, choć twórcy podobno „nauczyli się sporo podczas pracy nad Stardew”.

W styczniu wspominano, że w grze możemy spodziewać się zmiennego cyklu dnia i nocy, lekcji w klasach, randkowania i „pewnych interesujących rozwiązań w rozgrywce”.

Warto sprecyzować, że produkcja nie bazuje na oficjalnej licencji Harry'ego Pottera.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze