Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Starbound rozwijają dwa nowe projekty

Jeszcze bez tytułów.

Twórcy kosmicznego Starbound - studio Chucklefish - rozwijają obecnie dwa kolejne projekty. Jeden z nich ma w założeniach nawiązywać do japońskiego klasyka.

Pierwsza produkcja to turowa strategia, określana przez szefa firmy jako „nieco bardziej współczesny duchowy następca Advance Wars, z zachowaniem pikselowego uroku” - czytamy w serwisie PC Gamer.

Turowa strategia

„Celem jest sprawne skorzystanie z współczesnych technologii, takich jak tryb sieciowy, Steam Workshop i tak dalej” - wyjaśnia Finn „Tiyuri” Brice.

Advance Wars to japońska seria Nintendo, w której na zamkniętych planszach rywalizują maksymalnie cztery armie, po kolei przesuwając swoje jednostki. Ważne jest korzystanie z terenu, przejmowanie budynków i odpowiednie ustawienie.

Druga produkcja opisywana jest przez menedżera jako „RPG/Symulacja w szkole magii, coś jak połączenie Stardew Valley z Harrym Potterem”. Prawdopodobny tytuł to Spellbound.

Połączenie Stardew Valley z Harrym Potterem

Tutaj możemy spodziewać się zmiennego cyklu dnia i nocy, lekcji w klasach, randkowania i „pewnych interesujących rozwiązań w rozgrywce”.

Obie propozycje są obecnie „rozważane” przez Chucklefish, więc niekoniecznie muszą ostatecznie trafić na rynek.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze