Skip to main content

Pokemon Go - zadanie From The Shadows: etapy i nagrody

Czas pokonać Shadow Regice'a Giovanniego.

From The Shadows w Pokemon Go to kolejne zadanie z długiej ścieżki fabularnej o inwazji Team Go Rocket. Na tej stronie poznasz wszystkie etapy misji i dowiesz się, co otrzymasz za ich realizację.

Tak jak pozostałe zadania typu special research o Team Go Rocket, w ramach From The Shadow będziesz walczył z Gruntsami, łapał Shadow Pokemony, walczył z Liderami Team Go Rocket, a na końcu staniesz oko w oko z samym Giovannim.


Na tej stronie:


From The Shadows - etapy zadania

Poniżej wymieniamy wszystkie etapy zadania typu special research: From The Shadows. Aby mieć do niego dostęp, musisz mieć ukończony poprzedni quest z tej serii. Cykl rozpoczął się w 2019 roku z misją A Troubling Situation. W przeciwieństwie do poprzednich questów o Team Go Rocket, możesz uzyskać dostęp do From The Shadows nawet jeśli nie ukończyłeś Shadowy Skirmishes.

From The Shadows - etap 1 z 5

 • Pokonaj 3 Gruntsów Team Go Rocket - 5 Super Potions
 • Złap 2 Shadow Pokemony - 20 Poke Balls
 • Oczyść (Purify) 1 Shadow Pokemona - 3 Revives

Nagrody: 1000 XP, 500 Stardust i 3 Mysterious Components

From The Shadows - etap 2 z 5

 • Pokonaj 6 Gruntsów Team Go Rocket - 1 Mysterious Component
 • Złap 4 Shadow Pokemony - 15 Great Balls
 • Oczyść (Purify) 2 Shadow Pokemony - 1 Mysterious Component

Nagrody: 1500 XP, 1000 Stardust i 1 Rocket Radar

From The Shadows - etap 3 z 5

 • Pokonaj Lidera Team Go Rocket, Arlo - 1500 XP
 • Pokonaj Lidera Team Go Rocket, Cliffa - 1500 XP
 • Pokonaj Lidera Team Go Rocket, Sierrę - 1500 XP

Nagrody: 2500 XP, 1500 Stardust i 1 Super Rocket Radar

From The Shadows - etap 4 z 5

 • Znajdź szefa Team Go Rocket - 10 Hyper Potions
 • Walcz z szefem Team Go Rocket - 10 Ultra Balls
 • Pokonaj szefa Team Go Rocket - 6 Max Revives

Nagrody: 3000 XP, 2000 Stardust i 2 Golden Razz Berries

From The Shadows - etap 5 z 5

 • Odbierz nagrodę - 2500 XP
 • Odbierz nagrodę - 2500 XP
 • Odbierz nagrodę - 2500 XP

Nagrody: 5000 XP, 2500 Stardust i 2 Silver Pinap Berries


Jak działa zadanie

From The Shadows ukazało się w Pokemon Go w marcu 2023 roku podczas eventu Let's Go. To najnowszy quest z cyklu zadań poświęconych Team Go Rocket.

Aby mieć dostęp do tego research questa, musisz najpierw ukończyć zadanie „tutorialowe”, czyli A Troubling Situation. Nie ma wymogu ukończenia poprzedniego questa Team Go Rocket.

Każde zadanie o Team Go Rocket opowiada o próbach walki z tą przestępczą organizacją. Stawisz czoła wielu Gruntsom oraz oczyścisz (Purify) wiele Shadow Pokemonów, które znajdziesz w PokeStopach zaatakowanych przez Team Go Rocket.

Będziesz musiał też walczyć z Liderami: Arlo, Cliffem i Sierrą, a na końcu z samym Giovannim.

Należy również pamiętać, że wyróżniony Legendarny Shadow Pokemon, który pojawił się wraz z debiutem tego zadania - Shadow Regice w przypadku From The Shadows - nie jest technicznie częścią samego zadania, ale raczej dodatkową nagrodą za walkę z Giovannim. Z tego powodu możesz złapać aktualnego Shadow Legendary co najmniej dwa razy, jeśli nie ukończyłeś jeszcze poprzedniego zadania Team Go Rocket.

Pomijając to, questy o Team Go Rocket działają dokładnie tak samo, jak pozostałe research questy - musisz więc ukończyć cele w podanej kolejności.

Jako że zadania Team Go Rocket nie tracą ważności, masz sporo czasu, by ukończyć From The Shadows. Lepiej jednak zabrać się do tego wcześniej, bo bez ukończenia nie będziesz miał dostępu do nowego questu z serii. Kolejne misje pojawiają się zazwyczaj w trzymiesięcznych odstępach.


Jak ukończyć zadanie - wskazówki

Oto kilka porad, które pomogą ci ukończyć From the Shadows w Pokemon Go:

 • Nie zapomnij używać Pinap Berries, kiedy łapiesz Shadow Pokemony, by zapewnić sobie tyle Candy, ile potrzeba do oczyszczenia (Purify) Pokemona, kiedy już będzie twój
 • Rozglądaj się za balonami Team Go Rocket, jako że do zadania wliczają się również walki stoczone właśnie dzięki balonom
 • Sprawdź, na jakie Pokemony możesz się natknąć, zanim przystąpisz do walki z Liderami Team Go Rocket i Giovannim, żeby przygotować odpowiednie kontry
 • Ponieważ zarówno Liderzy, jak i Giovanni mają szereg Pokemonów, których mogą użyć, warto jest dokonać zwiadu odnośnie ich drużyny przed właściwą walką - pod warunkiem, że masz w pogotowiu kilka przedmiotów leczących na to pierwsze „próbne” spotkanie. Najlepiej użyć Pokemona, który gwarantuje pokonanie ich pierwszego Pokemona (który zawsze jest taki sam), a kiedy dowiesz się, jaki jest ich drugi wybór, możesz się odpowiednio przygotować. Pamiętaj tylko, że ich skład może się zmienić, jeśli przeniesiesz się do innego PokeStopu

Powodzenia z zadaniem From The Shadows!

Spis treści: Pokemon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

Zobacz także