Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokemon Go - balony Team Go Rocket: kiedy się pojawiają, jak walczyć

Rozpiska i najważniejsze informacje.

Od lipca 2020 roku w Pokemon Go znajdziesz Team Go Rocket nie tylko na ziemi, ale też w balonach. Dzięki nim możesz stoczyć pojedynek z Gruntsami, Liderami, a nawet z samym szefem organizacji, Giovannim.

Możliwe jest też znalezienie specjalnego balona Meowth podczas pewnych eventów, co pozwala na stoczenie walki z Jessie i Jamesem.


Na tej stronie:


Jak działają balony Team Go Rocket Hot Air Balloons

Inwazja Team Go Rocket rozpoczęła się od tego, że przejęli oni PokeStopy swoimi niebezpiecznymi Shadow Pokemonami. Ze względu na pandemię, która sprawiła, że gracze nie wychodzili z domów, twórcy gry przygotowali inny sposób ratowania Shadow Pokemonów. W określonych porach dnia po niebie przelatywali członkowie Team Go Rocket w balonach na gorące powietrze.

Funkcja pozostała do dziś i ułatwia grę użytkownikom mieszkającym na wsi czy osobom, które po prostu aktualnie nie chcą lub nie mogą wychodzić z domu.

Balony działają tak samo, jak przejęte PokeStopy, ale są ruchome. Nie otrzymasz też z nich przedmiotów i dziennego bonusu. Pozwalają ci walczyć z Gruntem Team Go Rocket lub Team Leaderem, w zależności od tego, czy masz wyposażony Rocket Radar.

Jeśli uda ci się pokonać członka Team Go Rocket w balonie, zyskasz szansę na schwytanie jednego z jego Shadow Pokemonów. Obowiązują tu znane zasady: jest to prawie zawsze pierwszy Pokemon, którego wysyłają do walki, jeśli jest to Grunt, i zawsze trzeci Pokémon (Legendarny), jeśli jest to Giovanni.

Jest jednak kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Ponieważ balony Team Go Rocket znajdują się na niebie, być może będziesz musiał oddalić mapę, aby je dostrzec. O pojawieniu się balonu - i o zbyt dużym powiększeniu mapy - informuje cień balonu na ziemi.

RayRay giving no damn to Team Go Rocket's Balloons! from r/TheSilphRoad

Kiedy balony pokazują się na mapie: godziny, rozpiska

Każdego dnia masz szansę interakcji z maksymalnie czterema balonami Team Go Rocket.

Każdy balon pojawia się o stałej, określonej porze dnia (chyba że trwa właśnie event, który te pory zmienia):

  • Pierwszy balon – pomiędzy północą a 6:00
  • Drugi balon – pomiędzy 6:00 a południem
  • Trzeci balon – pomiędzy południem a 18:00
  • Czwarty balon – pomiędzy 18:00 a północą

Kiedy pojawi się balon, masz tylko 20 minut na pokonanie członka Team Go Rocket. Inaczej balon ucieknie i nie będziesz mógł wejść z nim w interakcję.

Niektóre eventy znacznie zwiększają szansę pojawienia się balona i możesz się na niego natknąć nawet co 20 minut.


Jak walczyć z Liderem Team Go Rocket w balonie

Jak wspomnieliśmy, to, kogo zobaczysz w balonie, zależy od tego, czy masz wyposażony Rocket Radar lub Super Rocket Radar (a ściślej - czy miałeś je wyposażone, kiedy balon pojawił się na mapie w twoim telefonie). Zakładanie lub zdejmowanie Radaru już po pojawieniu się balona nie zmieni znajdującej się w nim postaci.

Tak więc jeśli chcesz spotkać Leadera Team Go Rocket w balonie, musisz wyposażyć Rocket Radar przed zespawnowaniem się balonu.

Pamiętaj, że napotkany Lider będzie wybierany losowo, co oznacza, że spotkanie konkretnego Lidera może być dość trudne. Ponadto, jeśli chcesz walczyć z Jessie i Jamesem podczas ich eventu lub jeśli szukasz konkretnego Grunta i masz wyposażony Radar, to nie pojawią się oni w balonie. Liderzy i Giovanni zawsze mają pierwszeństwo.


Jak walczyć z Giovannim w balonie

Chcesz zmierzyć się z szefem Team Go Rocket bez wychodzenia z domu? Na szczęście jest to możliwe, ale musisz mieć Super Rocket Radar.

Po prostu wyposaż Super Rocket Rader przed kolejnym okienkiem spawnu balonów. Z tym przedmiotem masz gwarancję, że w następnym balonie będzie siedział nie kto inny, jak właśnie Giovanni.

Teraz musisz tylko z nim zwalaczyć i liczyć na otrzymanie najnowszego legendarnego Shadow Pokemona. To przydatne, kiedy chcesz poczekać z nastepnym spotkaniem z Giovannim do dnia, w którym pogoda zgadza się z typem Pokemona. Schwytanie Pokemona wzmocnionego przez pogodę jest oczywiście trudniejsze, ale dzięki temu oszczędzisz mnóstwo Stardust i Candy.

Spis treści: Pokemon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze