Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Go otrzyma tryb PvP pod koniec roku

Wyczekiwana funkcja.

Pokémon Go do końca bieżącego roku otrzyma tryb PvP, a więc możliwość toczenia bitew z innymi graczami - wynika z wypowiedzi Anne Beuttenmuller, szefowej europejskiego marketingu w Niantic.

Rozmowę z menedżerką przeprowadził portal Gram.pl. Beuttenmuller, zapytana o nowości, jakie deweloperzy planują wprowadzić do rozgrywki w kolejnych aktualizacjach, naświetliła najbliższą przyszłość Pokémon Go.

- Teraz pracujemy nad trybem PvP, który niedługo się pojawi. Poza tym wciąż pracujemy nad udoskonaleniem funkcji, która właśnie zadebiutowała. Chodzi tu o elementy dotyczące przyjaciół, takie jak możliwość wymiany Pokémonami w grze.

Pokémony wciąż na topie

- Ciągle usprawniamy elementy, które mamy dostępne w grze i następną rzeczą, którą chcemy dodać pod koniec tego roku, to tryb PvP.

Anne Beuttenmuller podkreśliła, że Niantic wciąż zamierza uzupełniać grę o nowe stworki do łapania. Poinformowała też, że Pokémon Go pobrano już 800 milionów razy.

Poruszono temat Harry Potter: Wizards Unite, czyli kolejnej gry Niantic, wykorzystującej technikę rozszerzonej rzeczywistości. Dowiedzieliśmy się jedynie, że produkcja osadzona w magicznym uniwersum opiera się na modelu Ingress i Pokémon Go, a premierę zaplanowano na koniec bieżącego roku.

Zobacz: Pokémon Go - poradnik i najlepsze wskazówki

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze