Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokaz Cyberpunk 2077 na Gamescomie wyglądał lepiej niż udostępniony gameplay - analiza Digital Foundry

Kwestia rozdzielczości.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji Digital Foundry opublikowali analizę prezentowanych na tegorocznym Gamescomie fragmentów Cyberpunk 2077. Podkreślają, że na targach gra wyglądała lepiej niż w udostępnionym niedawno gameplayu.

Dziennikarze zwracają uwagę, że problemem jest rozdzielczość. Opublikowane kilka dni temu wideo zarejestrowano w 1080p, podczas gdy w niemieckiej Kolonii produkcja przedstawiana była na dużych ekranach w 4K.

Digital Foundry przekonuje, że mniejszy rozmiar obrazu znacząco wpłynął na jakość oprawy graficznej. Cyberpunk 2077 przepełniony jest wieloma szczegółami, które jednak w obrobionym materiale w Full HD nie są widoczne.

Autorzy analizy jednocześnie zaznaczają, że w niespełna 15-minutowym nagraniu zaprezentowano jedynie część elementów z pokazu na Gamescomie. Uczestnicy wydarzenia mogli ujrzeć fragment trwający około godziny.

W Cyberpunk 2077 gracze trafią w różne miejsca Night City

Redaktorzy wyjaśniają też, że ujęcia przedstawiane na targach wyglądały lepiej niż w ubiegłym roku. Poprawiono na przykład jakość odbić, które wbrew pozorom nie wykorzystywały ray tracingu, a metody zastosowanej wcześniej w Wiedźminie 3. Szczególnie ładnie prezentowały się w kałużach i na metalowych powierzchniach.

Śledzenia promieni w czasie rzeczywistym użyto - tak jak w Metro Exodus - na bezpośrednich źródłach światła, czyli między innymi neonach i ozdobach noszonych przez V. Takie rozwiązanie ma dokładniejszy wpływ na oświetlenie, co przekłada się na „piękne rezultaty”.

Zobacz: Cyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Demonstracja uruchomiona była na PC z kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti w 4K. Digital Foundry podkreśla, że mimo wysokiej rozdzielczości, gra działała w stałych 30 klatkach na sekundę, choć w niektórych momentach dochodziło do niewielkich spadków płynności.

Cyberpunk 2077 ukaże się 16 kwietnia 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Następnie: Duchowy następca Dead Space - mroczny zwiastun horroru Negative Atmosphere

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze