Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Po dziewięciu latach, platformowe de Blob trafiło na PC

Malowanie świata.

Czekaliśmy tylko dziewięć lat, ale wydana w 2008 roku platformówka de Blob z konsoli Wii jest już dostępna na PC.

Produkcję można obecnie kupić o 25 procent taniej, co oznacza 15 euro (ok. 63 zł) na Steamie lub 59,99 zł na GOG. Przecena obowiązuje do czwartku, 4 maja.

Blob jest zły!

Za prace nad konwersją odpowiadało studio Blitworks, które w przeszłości przygotowało także porty Fez, Broken Age, Axiom Verge, Invisible, Inc. i innych gier niezależnych.

Założenia fabularne produkcji są proste: zła korporacja I.N.K.T. zakazała stosowania kolorów i zamieniła przepiękne Chroma City w odcienie szarości. Zadaniem graczy jest oczywiście przywrócenie metropolii dawnego blasku.

Prowadzimy więc naszego bloba przez trójwymiarowe etapy, odbijając się, skacząc, kulając i transformując okolicę za pomocą przeróżnych barw. Nie brakuje przeciwników do pokonania, prostych zagadek do rozwiązania oraz cywilów do uratowania.

Do tego tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech blobów, rywalizujących na podzielonym ekranie w kilku trybach.

Usprawnienia przygotowane z myślą o odsłonie PC nie są specjalnie rozbudowane: poprawione tekstury i oświetlenie, przeskalowane do wyższej rozdzielczości przerywniki wideo, wygładzanie krawędzi FXAA czy szersze opcje graficzne w menu.

Za de Blob odpowiadało pierwotnie Blue Tongue Entertainment oraz THQ, ale wydawca zbankrutował w 2012 roku, a większość licencji amerykańskiej firmy przejęło Nordic Games, które zmieniło nawet nazwę - właśnie na THQ Nordic. Teraz ze „skarbca” wyciągane są kolejne starsze pozycje, jak na przykład Lock's Quest z konsoli DS, także wydane niedawno na PC.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze