Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe de Blob zawita na konsole PS4 i Xbox One

W przyszłym miesiącu.

Platformowe de Blob zmierza na kolejne urządzenia. Kilka miesięcy po ukazaniu się wersji PC, firma THQ Nordic ogłosiła, że produkcja 14 listopada zawita na PS4 i Xbox One.

Gra ukazała się pierwotnie w 2008 roku, ale tylko na Wii. Twórcami tytułu jest nieistniejące już Blue Tonque Entertainment.

Blob szykuje się do kolorowania

Za konwersję na konsole Sony i Microsoftu odpowiadają autorzy wydania komputerowego, a więc studio Bitworks. Zespół w przeszłości przygotował także porty Fez, Broken Age, Axiom Verge, Invisible Inc. i innych gier niezależnych.

Ujawnione informacje sugerują, że edycje PS4 i Xbox One bazują na wersji PC, co oznacza, że prawdopodobnie otrzymają podobne usprawnienia. Nie zabraknie więc ulepszonych tekstur i oświetlenia, przeskalowanych do wyższej rozdzielczości przerywników wideo czy wygładzonych krawędzi FXAA.

Założenia fabularne produkcji są proste: zła korporacja I.N.K.T. zakazała stosowania kolorów i zamieniła przepiękne Chroma City w odcienie szarości. Zadaniem graczy jest oczywiście przywrócenie metropolii dawnego blasku.

Prowadzimy więc naszego bloba przez trójwymiarowe etapy, odbijając się, skacząc, kulając i transformując okolicę za pomocą przeróżnych barw. Nie brakuje przeciwników do pokonania, prostych zagadek do rozwiązania oraz cywilów do uratowania.

Do tego tryb wieloosobowy dla maksymalnie czterech osób, rywalizujących na podzielonym ekranie w kilku trybach.

Kwestią czasu wydaje się przeniesienie na PS4 i Xbox One także kontynuacji gry. Tym bardziej, że sequel - podobnie jak pierwsza część - również pojawił się niedawno na PC.

Oryginalnym wydawcą de Blob było THQ, ale wydawca zbankrutował w 2012 roku. Większość licencji amerykańskiej firmy przejęło Nordic Games, które zmieniło nawet nazwę - właśnie na THQ Nordic.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze