Skip to main content

Plotki: PlayStation Showcase w maju. Zobaczymy Mortal Kombat 12

Coraz więcej wskazuje na prezentację w przyszłym miesiącu.

Z różnych stron napływają pogłoski o pokazie PlayStation Showcas, który rzekomo ma być planowany już na przyszły miesiąc. Co więcej, możliwe, że na imprezie Sony oficjalnie zaprezentowane zostanie Mortal Kombat 12.

Mimo odwołania E3 czerwiec stał się tradycyjnie miesiącem, w którym liczni producenci gier zdradzają swoje plany na przyszłość i organizują pokazy wypełnione zapowiedziami nowych produkcji. W tym roku początek lata zapowiada się pod tym względem bardzo gorąco, a różne wydarzenia na ten okres szykują między innymi Microsoft i Bethesda czy Ubisoft. Z najświeższych doniesień dobrze poinformowanych insderów wynika, że Sony zamierza rozpocząć sezon nawet wcześniej, a wielkie PlayStation Showcase może odbyć się już w maju.

Wspomina o tym między innymi dziennikarz Jeff Grubb, którego zdaniem pokaz planowany jest właśnie na przyszły miesiąc, a w najgorszym przypadku może zostać przesunięty na pierwszy tydzień czerwca, by zdarzyć przed Summer Game Fest startującym 8 czerwca. Insider już wcześniej wspominał, że należy spodziewać się ogromnego wydarzenia, które „przedstawi drugą fazę PS5”.

Tymczasem coraz więcej mówi się o nowej bijatyce Eda Boona i spółki z NetheRealm Studios, czyli Mortal Kombat 12. Powstanie gry zostało już oficjalnie potwierdzone, choć ogłoszenie przybrało mało ekscytującą formę - wspomniano o tym podczas konferencji dla inwestorów. Możliwe jednak, że grę zobaczymy już w maju, o czym donosi inny znany informator, Jez Corden.

Jako że w maju ma odbyć się PlayStation Showcase, nietrudno powiązać ze sobą obu faktów, zwłaszcza że Sony i wydawca Mortal Kombat, czyli Warner Bros. Games w ostatnim czasie zdają się mocno zacieśniać więzy, czego przykładem może być ekskluzywna zawartość w Hogwarts Legacy na PS5 czy pokaz Suicide Squad: Kill the Justice League podczas State of Play w lutym.

Niewykluczone też, że „niebieskim” zależy na bijatyce z jeszcze jednego powodu - producent PlayStation od jakiegoś czasu jest właścicielem marki EVO, pod której szyldem odbywają się prawdopodobnie najpopularniejsze esportowe turnieje bijatyk na świecie. Mortal Kombat od lat jest ważnym elementem mistrzostw, więc pewnego rodzaju umowa między Sony a Warner Bros. Games absolutnie nie leży poza spektrum prawdopodobieństwa.

Nie oznacza to, że Mortal Kombat 12 będzie tytułem na wyłączność PS5, choć oczywiście w tej chwili takiej możliwości również nie można wykluczyć. Najprawdopodobniej jednak powinniśmy się spodziewać czegoś w rodzaju umowy marketingowej, na mocy której gra NetheRealm Studios promowana byłaby głównie na PS5, a posiadacze japońskich konsol mogliby liczyć na jakąś dodatkową zawartość.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Read this next