Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaskakujący zakup Sony - firma nowym właścicielem prestiżowego turnieju bijatyk

Evo w rękach japońskiego koncernu.
  • Sony współwłaścicielem Evolution Championship Series
  • Turniej wciąż będzie otwarty na wszystkie platformy

Sony, wraz z nowym przedsięwzięciem esportowym o nazwie RTS, kupiło Evolution Championship Series. To największy i najbardziej prestiżowy turniej bijatyk. Szczegółów umowy nie przedstawiono.

Sony zaznaczyło, że Evo powróci w tym roku jako wydarzenie online i zaoferuje turnieje w Street Fighter 5, Tekken 7, Mortal Kombat 11 i Guilty Gear Strive.

„Nasz zespół jest zdeterminowany, by zachować autentyczność Evo dla społeczności i znaleźć kreatywne sposoby, by rozwinąć ten turniej oraz uczynić wydarzenia z nim związane jeszcze ciekawsze i łatwiej dostępne” - napisało Sony na blogu.

Fakt, że Sony jest współwłaścicielem Evo, nie oznacza, że w ramach turnieju zobaczymy tylko gry z PlayStation. Organizatorzy zaznaczają, że Evolution Championship Series będzie „otwarty na wszystkie platformy”, chociażby Tekken 7 na PC. Nie zabraknie też rozgrywki międzyplatformowej.

Evo Online odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia i 13-15 sierpnia. W turnieju za darmo mogą wziąć udział gracze z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Kwalifikacje będzie można obejrzeć na streamach.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze