Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation VR - najlepsze zestawy na prezent i pod choinkę 2018

Wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki.

PlayStation VR to gogle przygotowane przez firmę Sony i przeznaczone dla konsoli PlayStation 4 - każdego dostępnego na rynku modelu. Niezależnie więc, czy obdarowywana osoba ma podstawowe PS4 czy Slim lub Pro, PS VR to doskonały prezent świąteczny.

Szczególnie, że - poza modelami przeznaczonymi na smaftfony - to obecnie najtańszy sprzęt VR, który obsługuje jedne z najlepszych gier zaprojektowanych na wirtualną rzeczywistość.

PlayStation VR wyposażono w ekran OLED o średnicy 5,7 cala, który wyświetla gry w aż 120 klatkach na sekundę. Dzięki temu, sprzęt ogranicza ryzyko pojawienia się nudności. Są też wbudowane słuchawki z dźwiękiem 3D oraz zintegrowany mikrofon.Zestawy PlayStation VR

Najbardziej podstawowy zestaw, którego potrzebujemy do działania PlayStation VR, to konsola, gogle i specjalna kamera, która wykrywa pozycję gracza. Bardziej wymagającym użytkownikom na pewno przydadzą się też kontrolery PlayStation Move, dla których przygotowano wiele gier VR. Dzięki nim uzyskamy nowe opcje, bo konsola rozpozna dokładny ruch naszych dłoni.

Dodatkowo, do strzelanek doskonale nadaje się przygotowany przez Sony kontroler celowniczy AIM. To niewielka rama, kształtem przypominająca długą broń palną. Wsuwamy w nią kontroler PlayStation Move i - ponownie - konsola wykryje jego położenie, co pozwoli na dokładne celowanie i przeniesienie rzeczywistych ruchów wprost do gry.

PlayStation VR kupimy w zestawie z konsolą lub bez. Są też różne pakiety z grami i wspomnianymi akcesoriami.

Gry na PlayStation VR

Jeżeli osoba, której chcemy sprawić gwiazdkowy prezent, już ma PlayStation VR, warto pomyśleć o kupnie gry. Sprzęt oferuje szeroki wachlarz produkcji rodzinnych, ale także horrorów czy strzelanek.

Resident Evil 7

To pierwsza odsłona serii, która zaproponowała widok FPP - z tego względu, ten horror doskonale nadaje się do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Tylko dla graczy o mocnych nerwach!


Farpoint

Najpopularniejsza strzelanka przeznaczona na VR. Wcielamy się w żołnierza przyszłości, który - uwięziony na wrogiej planecie - walczy z obcymi formami życia.


Gran Turismo Sport

140 samochodów, realistyczne wyścigi i wirtualna rzeczywistość - to musiało się udać. Obowiązkowa pozycja dla maniaków ogromnych prędkości.


Star Trek: Bridge Crew

Doskonała propozycja dla wielbicieli uniwersum Star Trek. Wcielamy się z jednego z członków załogi U.S.S. Aegis. Każdy ma inne zadania, a kluczem do sukcesu jest drużynowa współpraca.


Astro Bot Rescue Mission

Los załogi sympatycznego Astro jest w naszych rękach. Gracz musi pomóc robotowi pokonać pułapki i niebezpiecznych przeciwników. Użyjemy wielu narzędzi - od wystrzeliwanego haka po procę.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze