Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 4 wkrótce z komendami głosowymi w języku polskim

W ramach jesiennej aktualizacji.

Lokalny oddział Sony poinformował, że już wkrótce na PlayStation 4 będzie można korzystać z komend w języku polskim.

„Sterowanie systemem za pomocą głosu odbywa się z wykorzystaniem PlayStation Camera lub dołączanego do każdej konsoli headsetu, którey można podpiąć do kontrolera DualShock 4” - napisano w informacji prasowej.

Nie podano jeszcze dokładnej daty premiery, ale opcja pojawi się w jesiennej aktualizacji oprogramowania konsoli. O tym patchu już wcześniej pisaliśmy - wprowadzi on także szereg innych nowości, jak opcja Share Play czy zmienne obrazy tła.

Sony nie ujawnia, jakie komendy będą działały w języku polskiem. Obecnie, podczas korzystania z menu, komendy głosowe aktywowane są poprzez wypowiedzenie słowa „PlayStation”, następnie możemy wymienić tytuł gry - na przykład „Killzone”, a całość podsumować poleceniem „Start”.

Komenda „login” umożliwi przełączenie użytkownika. Podczas gry lub korzystania z aplikacji polecenie „Home screen” przeniesie nas do menu. W dowolnym momencie można także wykonać zrzut z ekranu za pomocą frazy „take screenshot”.

Na koniec pozostaje słowo „power”, wylogowujące obecnego użytkownika i wyłączające system.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze