Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Muzyka z pamięci USB, różne kolory tła i inne zmiany w aktualizacji PS4

Premiera „jesienią”.

Sony opublikowało kilka nowych szczegółów na temat jesiennej aktualizacji oprogramowania PlayStation 4. Użytkownicy będą mogli między innymi odtwarzać własną muzykę z napędów USB.

Ta opcja możliwa będzie dzięki aplikacji USB Music Player, wspierającej formaty .mp3, mp4, .m4a i .3gp. Plików nie będzie można kopiować na dysk twardy konsoli.

Inne wprowadzane innowacje to funkcja zmiany barwy ekranu startowego. Dostępnych będzie siedem kolorów: złoty, niebieski, czerwony, zielony, fioletowy, różowy i szary.

Usprawnień doczekają się opcje związane z transmitowaniem rozgrywki na żywo oraz wyszukiwarka znajomych, gdzie pojawią się rekomendacje.

Konsola wyświetli ostatnio używane aplikacje i gry, by ułatwić szybki powrót. W planach jest także więcej nawigacji: według typu czy alfabetycznie.

Producent przygotuje szersze wsparcie dla komend głosowych, łatwiejsze dodawanie gier z PlayStation Plus do biblioteki oraz możliwość kopiowania danych na pamięci USB jako kopie bezpieczeństwa.

Nadal nie podano daty premiery tej aktualizacji, określanej jako „Masamune”. Część ważniejszych funkcji ogłoszono już w sierpniu: to Share Play czy dedykowana aplikacja serwisu YouTube.

Interfejs po zmianach
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze