Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pillars of Eternity - Towarzysze

Zobacz, jakie postacie spotkasz w trakcie swojej przygody oraz poznaj miejsca, w których możesz je spotkać.

W trakcie przygody natkniesz się na osiem postaci, które mogą dołączyć do twojej drużyny. Niemal każda z nich posiada inną klasę, dzięki czemu możesz stworzyć uniwersalny zespół zdolny poradzić sobie w każdej sytuacji. Pamiętaj, że drużyna może liczyć maksymalnie sześciu członków jednocześnie. W przypadku zwerbowania większej ich liczby pozostałe osoby będą przebywać w warowni Caed Nua, gdzie będziesz mógł swobodnie wymieniać kompanów.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych postaci, miejsca, w których możesz je spotkać, a także odnośniki do związanych z nimi zadań dodatkowych.

Aloth - elfi mag, którego spotkasz przy gospodzie na zachodzie Złoconej Doliny. Twój towarzysz będzie miał problemy z tubylcami, którzy będą próbowali go zabić. Jeśli chcesz mu pomóc, to rozpraw się z napastnikami i zaproponuj dołączenie do drużyny. W dalszej części przygody będziesz mógł wypełnić dla niego misję Dwie Strony.

Eder - wojownik, na którego natkniesz się w centrum Złoconej Doliny. Po rozmowie z nim szybko wyjdzie na jaw, że jego stosunki z lokalną ludnością są dość napięte i mogą skończyć się dla niego śmiercią. Warto zatem zaproponować, aby dołączył do twojej drużyny. Z Ederem związane jest zadanie dodatkowe o nazwie Fragmenty Rozrzuconej Wiary, którego będziesz mógł się podjąć po obejrzeniu wizji w trakcie misji głównej Wizje i Szepty.

Niezłomny - ludzki mag, którego spotkasz w Widłach Magrany na południe od Złoconej Doliny. Natkniesz się na niego w trakcie modlitwy, którą odbywa w samym centrum lokacji. Zaproś go do drużyny i przygotuj się na długie konwersacje. Niezłomny jest bowiem ogromnym gadułą i kpiarzem, z którym związana jest misja Próby Niezłomnego.

Kana - pieśniarz wyposażony w broń palną. Natkniesz się na niego przy murach Caed Nua, czyli lokacji do której dotrzesz podczas wykonywania misji fabularnych. W trakcie spotkania wypytaj o jego sprawy, dzięki czemu z chęcią dołączy do drużyny. Kana próbuje rozwiązać pewną tajemnicą związaną z Bezkresnymi Ścieżkami. Jeśli chcesz mu w tym pomóc, to będziesz musiał ukończyć zadanie Czas i przypływ.

Pallegina - paladynka, którą spotkasz w Darze Ondry, jednej z dzielnic największego miasta, czyli Zatoki Buntu. Kobieta zacznie z tobą rozmowę, kiedy zbliżysz się do budynku w centrum dystryktu. Po dialogu wejdź do środka i porozmawiaj z Verzano, który zleci ci zadanie Za wszelką cenę. Po jego wykonaniu (bez względu na wariant rozwiązania) będziesz mógł dołączyć do drużyny Palleginę. Jest z nią związana misja Dziecko pięciu słońc.

Sagani - krasnoludzka łowczyni, której towarzyszy wilk. Spotkasz ją na Równinach na krańcu lasu leżących na wschód od Zatoki Buntu. Po rozmowie i wykazaniu zainteresowania sprawami Sagani, ta z chęcią dołączy do drużyny. Jest z nią związane zadanie Długie łowy, polegające na odnalezieniu przodka jej rodu.

Hiravias - druid potrafiący przyjmować formę Staelgara. Dotrzesz do niego w Sztormowym Wąwozie - stoi tuż przy klifie na w centralnej części mapy. Z Hiraviasem związana jest misja Prawdziwa Tożsamość, w której postać ta musi odkryć czemu otrzymała dar przemiany w Staelgara.

Zrozpaczona Matka - enigmatyczka, którą spotkasz jako ostatnią z postaci, jakie mogą dołączyć do twojej drużyny. Przebywa na południowym wschodzie Jeleniego Brodu. Kobieta skrywa sporo tajemnic z przeszłości, które możesz częściowo poznać w trakcie rozmów z nią. Jeśli chcesz jej pomóc, to wykonaj zadanie Sen i wiara.

Powrót do spisu treści: Pillars of Eternity: Poradnik i solucja - kompletny opis przejścia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pillars of Eternity

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.
Komentarze