Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun Wasteland 3

Na silniku gry. Ruszyła też zbiórka pieniędzy.

Przedstawiciele studia inXile opublikowali pierwszy zwiastun gry Wasteland 3. Materiał stworzony jest na silniku gry, prezentuje śnieżną lokację i krótki dialog.

Nowością w stosunku do poprzedniej odsłony cyklu jest sposób, w jaki przedstawiono konwersacje. Rozmówca jest teraz dokładnie animowany i widoczny z bliska.

Choć w filmie nie zabrakło strzelaniny, nie możemy przyjrzeć się systemowi walki - potyczka przebiega automatycznie, bez podziału na tury. Zapewne celowo, na potrzeby prezentacji.

Publikacja trailera zbiega się z początkiem zbiórki funduszy na ukończenie Wasteland 3. Pieniądze można przekazać twórcom za pośrednictwem platformy Fig. Twórcy chcą zgromadzić co najmniej 2,75 miliona dolarów.

Warto zaznaczyć, że w skład rady doradczej Fig wchodzi - obok Tima Schafera (założyciela Double Fine) i Feargusa Urqharta (prezesa Obsidian) - Brian Fargo, szef inXile Entertainment.

Wasteland 3 ma ukazać się w 2019 roku. Wcześniej udostępniona zostanie wczesna wersja. Gra trafi na PC oraz konsole. Jednym z ważniejszych dodatków będzie możliwość rozegrania kampanii w kooperacji ze znajomymi. Pustynne pustkowia post-apokaliptyczne zamieniono na scenerię zimową.

Komentarze