Skip to main content

Phoenix Point - wytrzymałość i zmęczenie żołnierzy

Wszystko o wycieńczeniu i odpoczynku żołnierzy, a także wpływie zmęczenia na rozgrywkę.

Podczas licznych walk stoczonych w grze Phoenix Point, kierowani przez gracza żołnierze odnosić będą obrażenia, które wymagać będą leczenia. Ulegną oni także stopniowo zmęczeniu i potrzebna będzie chwila wytchnienia w bazie - w przeciwnym wypadku narażeni zostaną na bardzo dotkliwe komplikacje.

By sprawdzić stan wypoczęcia żołnierzy, wejść należy do zakładki Personel (1) . Pod paskiem zdrowia każdego żołnierza znajduje się także dodatkowy wskaźnik, Kondycja (2) . To on odpowiada za stopień wypoczęcia żołnierzy. Za każdorazowe uczestnictwo w misji, a także za sprawą rozmaitych wydarzeń losowych na mapie świata, żołnierze tracić będą od 2 do nawet 10 punktów kondycji.

Jeśli pasek kondycji się wyczerpie, żołnierz będzie wycieńczony i zyska karę -1 do punktów akcji w każdej turze. Jak nietrudno się domyślić, znacząco ograniczy to jego użyteczność na polu walki - uniemożliwi wykonanie dwóch ataków w jednej turze, a żołnierzy klasy Snajper czy Ciężki zmusi do oddania strzału bez wykonania jakiegokolwiek ruchu.

Z tego też powodu stopień wypoczęcia odzwierciedlany przez wskaźnik Kondycji powinien być cały czas monitorowany. Jednakże, nie należy się nim martwić do momentu, aż nie spadnie do wartości 0 - jeśli żołnierz będzie posiadał choć 1 punkt Kondycji, nie otrzyma żadnej kary. Żołnierze odzyskują punkty Kondycji wyłącznie w bazach Phoenix Point, w których wzniesione są Kwatery (3) - po 2 punkty za każdą godzinę (niezależnie od ilości tych placówek), którą tam spędzą.

By utrzymać Kondycję żołnierzy na odpowiednim poziomie, należy po prostu w każdej bazie Phoenix Point wznieść jedną placówkę Kwatery. Dzięki temu przy każdych odwiedzinach w celu wyleczenia odniesionych ran będą oni odzyskiwać punkty Kondycji, sprawiając, iż nie trzeba będzie w ogóle zaprzątać sobie głowy tą mechaniką.

Następnie: Phoenix Point - tworzenie przedmiotów, zakład produkcyjny

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - celowanie i balistyka broni

Read this next