Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - tworzenie przedmiotów, zakład produkcyjny

Wszystko o tworzeniu przedmiotów dla żołnierzy i przyspieszaniu procesu produkcji.

Tworzenie ekwipunku dla żołnierzy i rozmaitych pojazdów to jedna z najważniejszych mechanik rozgrywki w grze Phoenix Point. Dzięki temu gracz ma możliwość wyposażania jednostek w lepszy sprzęt, zwiększając szansę na wygranie pojedynku z obcymi. Jest także w stanie tworzyć pojazdy bojowe, które z powodzeniem zastąpić mogą wojaków, jak i nowe pojazdy powietrzne, pozwalające na łatwiejsze i wydajniejsze przerzucanie wojsk po mapie świata.

Proces tworzenia przedmiotów rozpoczyna się od wejścia w zakładkę Produkcja (1) . Otworzy się nowe okno, podzielone na kilka sekcji:

  • Sprzęt (2) - tutaj dostępne są wszystkie bronie, amunicja, granaty i przedmioty użytkowe, za wyjątkiem pancerzy.
  • Pancerz (3) - tutaj znajdziesz wszystkie dostępne elementy pancerza. Pancerz zawsze składa się z trzech elementów - hełmu, pancerza na tors i pancerza na nogi.
  • Pojazdy (4) - w tej zakładce znajdziesz wszystkie pojazdy bojowe, pojazdy powietrzne, a także Mutogi.
  • Kolejka produkcji (5) - w tej części okna znajduje się kolejka produkcji, czyli lista przedmiotów, które zostaną po kolei wytworzone.
  • Filtrowanie po klasach (6) - tu znajduje się łącznie 7 ikon przedstawiających klasy żołnierzy. Umożliwiają one wyfiltrowanie przedmiotów - ukażą się tylko te przedmioty, których klas będą dotyczyć.

Sam proces produkcji dzieli się na dwa typy - natychmiastowy i wymagający czasu. W pierwszym przypadku przedmiot powstaje w momencie dodania go do kolejki produkcji - tyczy się to głównie amunicji do broni. W drugim wytworzenie go wymagać będzie czasu.

Czas produkcji uzależniony jest od stopnia zaawansowania technologicznego przedmiotu (im wyższy, tym dłuższy czas produkcji), jak i od ilości placówek Zakład Produkcyjny (7) wzniesionych w bazach (im jest ich więcej, tym czas krótszy).

Warto w każdej bazie Phoenix Point wznieść przynajmniej jeden Zakład Produkcyjny, by przyspieszyć proces powstawania nowych przedmiotów. Nie należy także zapominać o tym, by kolejka produkcji nigdy nie była pusta - należy zawsze coś produkować, czy to nowe bronie, amunicję czy pojazdy. Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych elementów wyposażenia, dorzuć do produkcji kolejny samolot - tych nigdy w nadmiarze.

Następnie: Phoenix Point - Geoscape: mapa świata, znaczniki

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - wytrzymałość i zmęczenie żołnierzy

Komentarze

More On Phoenix Point

Najnowsze artykuły