Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - obciążenie żołnierzy, zwiększenie udźwigu

Co zrobić, by żołnierze mogli przenosić więcej sprzętu.

Każdy żołnierz pod kontrolą gracza posiada konkretny udźwig. Z uwagi na to, ilość przenoszonego ekwipunku jest ograniczona - przekroczenie tej wartości sprawi, iż żołnierz będzie wolniej się poruszał. Jak temu zaradzić?

Za udźwig żołnierzy w Phoenix Point odpowiedzialny jest parametr Obciążenie (1) - podejrzeć można go na karcie dowolnego wojaka, w oknie Sprzęt (2) . Obciążenie przedstawione jest przez wartość liczbową - przekroczenie tego parametru sprawi, iż żołnierz otrzyma wspomnianą karę do prędkości, przez co będzie w stanie przemieścić się o mniej pól w ramach jednego punktu akcji.

Na obciążenie żołnierza wpłynąć można poprzez następujące czynności:

  • Zwiększenie parametru Siła - każdy punkt sprawia, iż obciążenie żołnierza zwiększa się o 1. Jest to najlepszy sposób na zwiększenie udźwigu, gdyż wpływa także na poprawę ilości punktów zdrowia - 1 punkt siły daje 10 punktów zdrowia.
  • Odblokowanie zdolności specjalnej Zaradność - jest to zdolność niepowiązana z żadną klasą, może pojawić się na ekranie umiejętności żołnierza. Zwiększa udźwig o 25% i dodaje też 2 punkty siły.
  • Korzystanie z lżejszego ekwipunku bądź z mniejszej ilości przedmiotów. Jeśli postać ma zostać przeciążona, warto rozważyć zmianę pancerza na lżejszy, bądź wyrzucenie zbędnych przedmiotów z ekwipunku.

Następnie: Phoenix Point - siła woli: przywracanie punktów

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - zasięg ruchu na polu walki

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Phoenix Point

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze