Skip to main content

Phoenix Point - zasięg ruchu na polu walki

Jak zwiększyć mobilność żołnierzy, by zmniejszyć straty.

Poruszanie się po polu walki wygląda nieco inaczej niż, na przykład, w grach z serii XCOM. Wszystkie działania jednostek wykonywane są w oparciu o punkty akcji, których zwyczajowo jest 4. Każda akcja - czy to ruch, strzał czy wykorzystanie zdolności specjalnej - pochłania punkty akcji.

O ile w przypadku strzelania i zdolności koszt w punktach akcji jest z góry ustalony, tak w przypadku ruchu wygląda to inaczej. Ruch o jedno pole nie pochłania całego punktu akcji, a jedynie jego część. Pozwala to jednostce przemieścić się o kilka(naście) pól, a także wykonać ten manewr kilkukrotnie w ramach jednego punktu akcji.

Na zasięg ruchu jednostki wpływ ma parametr prędkość - od niego zależy, ile pól w ramach jednego tylko punktu akcji jednostka będzie w stanie się przemieścić. Im parametr wyższy, tym zasięg większy. Prędkość zwiększać można za pomocą następujących rzeczy:

  • Zwiększenie parametru Prędkość jednostki. By tego dokonać, należy wejść w zakładkę Personel (1) , wybrać interesującego żołnierza i kliknąć na Szkolenie (2) . Tutaj będzie można zwiększyć wspomniany parametr Prędkość (3) .
  • Dobór odpowiedniego pancerza. Lżejsze, oferujące mniej punktów pancerza elementy wyposażenia żołnierzy często zapewniają spore premie do prędkości.
  • Dobór odpowiednich zdolności - dzięki nim żołnierz jest w stanie otrzymać premię do prędkości. Wykorzystać można także zdolność Sprint żołnierza klasy Szturm, by przemieścić się kosztem punktów woli (zamiast punktów akcji).

Warto dbać o prędkość żołnierzy, by zwiększać ich zasięg ruchu - pozwoli im to bez problemu docierać do odległych celów i sprawnie je eliminować. To z kolei przełoży się zmniejszenie strat poniesionych podczas misji.

Następnie: Phoenix Point - obciążenie żołnierzy, zwiększenie udźwigu

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - leczenie i rany

Read this next