Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer w pełni popiera opóźnienie Starfield

Ale obiecuje więcej gier.

Phil Spencer - szef Xbox - zabrał głos w sprawie opóźnienia Starfield i Redfall. Menedżer popiera decyzję, ale jednocześnie zapewnia, że wsłuchuje się w głosy krytyki ze strony graczy.

„Te decyzje są trudne zarówno dla twórców, jak i dla fanów. I choć w pełni popieram dawanie zespołom wystarczająco dużo czasu na wydanie świetnych gier dopiero, gdy są gotowe, to słyszymy też wasze opinie” - napisał menedżer na Twitterze.

„Oczekuje się od nas konsekwentnego dostarczania jakości i będziemy dalej pracować, by sprostać tym oczekiwaniom” - dodał Spencer. Ma zapewne na myśli nie krytykę opóźnienia dwóch wymienionych gier, co szersze narzekania na temat tego, że na Xboksach brakuje dużych gier first-party.

Dość powiedzieć, że pomimo nagromadzenia dużej liczby zespołów deweloperskich, od debiutu ostatniej pozycji Xbox Game Studios - Halo Infinite - mija już pięć miesięcy. Tymczasem szef Xbox nie od dzisiaj mówi o planach o jednej większej premierze na kwartał.

Jak wczoraj informowaliśmy, Starfield ukaże się dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Podobne opóźnienie zaliczyła strzelanka Redfall. Nie podano konkretnych dat.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze