Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield opóźniony. Gra nie ukaże się w tym roku

Podobnie Redfall.

Bethesda poinformowała, że Starfield ukaże się dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku. Podobne opóźnienie zaliczyła strzelanka Redfall.

Nie podano konkretnych terminów. Pierwszy z tytułów - z przygodami w kosmosie - miał zadebiutować 11 listopada, podczas gdy w przypadku drugiego mówiono o lecie 2022 roku.

Szczegółów na temat powodów zmiany planów także nie ujawniono. „Dziękujemy wszystkim za entuzjazm okazywany grom Redfall i Starfield. Właśnie ta energia jest ważną częścią tego, co inspiruje nas każdego dnia i podsyca naszą ekscytację tym, co tworzymy” – napisano na Twitterze.

„Nie możemy już doczekać się, aby wkrótce podzielić się ze wszystkimi obszernymi materiałami z rozgrywki - dodaje Bethesda, mając zapewne na myśli ogłoszoną już, czerwcową konferencję.

Choć Starfield będzie zapewne dobrze znane, o Redfall dotychczas mówiło się mniej. Tytuł studia Arkane zapowiedziano rok temu, jako pierwszoosobową strzelanką w otwartym świecie, oferującą tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy, ale także możliwość solowego eksterminowania wampirów.

Obie pozycje zmierzają na PC oraz Xbox Series X/S, z pominięciem PlayStation.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze