Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 2: zmiany balansu dopiero w drugim sezonie

Jeszcze trochę poczekamy.

Blizzard zapowiedział, że zmiany w balansie rozgrywki Overwatch 2 trafią do gry dopiero w drugim sezonie.

Jak czytamy na oficjalnym blogu gry, „statystyka wygranych każdej postaci wynosi od 45% do 55%, nie planujemy więc żadnych zmian balansu w oparciu o to, co widzimy”. Wyjątkiem ma być osłabienie Zarii, powszechnie uważanej za zbyt silną w trybie Total Mayhem. Twórcy skorygują statystyki postaci 25 października.

Zamiast tego, nasz zespół planuje wprowadzić w drugim sezonie serię zmian balansu, które są zgodne z naszym głównym założeniem, by sprawić, że gra będzie ogólnie wyważona i sprawiedliwa, jednocześnie nadając każdemu sezonowi bardziej wyraźną tożsamość” - tłumaczy Blizzard.

Twórcy zaznaczyli, że są usatysfakcjonowani aktualnym stanem gry. Żaden z bohaterów nie ma zbytniej przewagi nad resztą, a siła postaci zdaje się być odpowiednio wyważona. Szczególną uwagę poświęcają nowej postaci - Kiriko, która z czasem, po zdobyciu odpowiedniego obeznania przez graczy, może okazać się zbyt silna.

Firma przeprosiła również za techniczne problemy, które nękają grę już od premiery. Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, jeden z błędów sprawia nawet, że komputery graczy wyłączają się lub restartują podczas rozgrywki.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze