Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 2 wyłącza graczom komputery. Blizzard bada sprawę

W międzyczasie fani szukają przyczyny na własną rękę.

Komputery niektórych graczy Overwatch 2 wyłączają się lub restartują podczas gry. Blizzard bada sprawę i prosi fanów gry o pomoc.

Jak napisano na oficjalnym europejskim profilu Blizzarda w serwisie Twitter, deweloper jest świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Załączono też link do dedykowanego tematu na forum firmy, gdzie poproszono graczy dotkniętych usterką o pomoc w znalezieniu jej przyczyny.

Polecono graczom, aby zamieszczali na forum informacje z wbudowanego w system Windows narzędzia DXDIAG. Aplikacja generuje szczegółowy raport o parametrach i stanie komputera oraz działaniu aplikacji opartych o biblioteki DirectX.

W międzyczasie niektórzy fani Overwatch 2 zaczęli przedstawiać własne teorie, co może powodować problem. Internauta o pseudonimie Azgorath uważa, że słaba optymalizacja gry powoduje przegrzanie procesora, przez co komputer dla bezpieczeństwa automatycznie się wyłącza.

Użytkownik Dcoded twierdzi z kolei, że aplikacja powoduje tzw. „przecieki pamięci”, zapełniając pamięć RAM, co skutkuje zawieszeniem się peceta. Z kolei MottoKayaku dodał, że w jego wypadku problem występuje tylko, gdy bawi się w trybie pełnego ekranu. Kiedy przełączył produkcję na tryb okienkowy, to gra wciąż sama się wyłącza, ale nie powoduje restartu komputera.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze