Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obszerny fragment rozgrywki z Final Fantasy 15

Walka w kopalni i infiltracja bazy.

Na targach PAX West pojawili się przedstawiciele Square Enix, którzy zorganizowali transmitowany w internecie panel dyskusyjny poświęcony Final Fantasy 15. W trakcie wydarzenia pokazano nowe fragmenty gameplayu z gry.

Demonstrację (na poniższym filmie zaczyna się od około 24 minuty) podzielono na trzy części. W pierwszej bohaterowie podjęli się wykonania jednej z misji pobocznej, w której musieli oczyścić kopalnię z goblinów.

Stwory były o tyle trudnymi przeciwnikami, że potrafiły korzystać z ukradzionych protagonistom mikstur leczniczych, a także rzucać w nich wózkami górniczymi.

Sekwencja rozpoczęła się jednak od krótkiej przejażdżki samochodem w celu dotarcia do kopalni. Względem poprzednich prezentowanych wersji twórcy poprawili system jazdy - gracze mogą teraz między innymi zawrócić na drodze, zaimplementowano też mechanizm zniszczeń.

W drugim fragmencie przedstawiono przykładowy wyścig na chocoboo - zwierzakach, które powracają w większości odsłon cyklu. Kluczem do wygranej jest umiejętne zarządzanie energią wierzchowca.

Na koniec pokazano misję, w której Noctis - główny bohater gry - musiał zinfiltrować bazę należącą do imperium Nilfheim, by dotrzeć do przyjaciół. Po drodze zmierzył się ze zmechanizowanymi przeciwnikami. Protagonista mógł uszkodzić konkretne części robotów.

Twórcy zaprezentowali także system pozwalający tworzyć nowe zaklęcia. Czary konstruujemy łącząc znajdowane w świecie gry elementy - ognia, lodu i światła. Można też dorzucić przedmiot, by osiągnąć bonusowy efekt - przykładowo po dodaniu mikstury leczniczej, zaklęcie będzie uzdrawiało.

Natomiast w rozmowie z serwisem Dual Shockers reżyser produkcji - Hajime Tabata - sprecyzował niedawne słowa o nieliniowej i nieliniowej części gry.

Okazuje się, że po rozpoczęciu rozdziałów, gdzie rozgrywka będzie miała bardziej zamknięty charakter, nadal będzie można wrócić do otwartego świata - wystarczy włączyć odpowiednią opcję w menu.

Final Fantasy 15 zadebiutuje na 29 listopada na PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze