Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia zwraca pieniądze za pudełka. Efekt anulowania RTX 4080 12 GB

Model anulowano.

Wygląda na to, że prace nad RTX 4080 w wersji 12 GB były na zaawansowanym etapie. Dwie firmy potwierdziły, że Nvidia zdecydowała się zwrócić pieniądze za wydrukowane już pudełka.

Przypomnijmy: standardowy model z 16 GB trafił do sklepów bez przeszkód, lecz w ubiegłym tygodniu ogłoszono niespodziewanie, że tańszą odsłonę z 12 GB pamięci anulowano. „To fantastyczna karta, ale ma nieodpowiednią nazwę” - napisano wtedy w komunikacie, co napędza spekulacje, że sprzęt wróci, lecz jako 4070 lub 4070 Ti.

Jedno jest jasne: na pewno nie będzie to RTX 4080 12 GB, więc wyprodukowane już pudełka należy zebrać i zniszczyć, a metoda zastępcza - choćby w formie naklejki - nie brzmi zbyt profesjonalnie. W grę wchodzą też potencjalne, inne czynności do wykonania, jak wyjęcie urządzeń z kartonów czy też nawet wgrywanie innego BIOS-u, by zgadzały się informacje.

Informacja o zwrotach kosztów w okolicach 5 minuty

Jak przypomina serwis Videocardz, nie jest to pierwszy przypadek tak nagłej zmiany w historii Nvidii. Przypomnieć można historię RTX 3080 Ti z 20 GB, które - choć niemal gotowe - także nie trafiło do sklepów, ostatecznie ukazując się z 12 GB pamięci.

W tym przypadku sytuacja była o tyle ciekawa, że kilka miesięcy później modele z 20 GB pojawiły się na rosyjskim rynku, co najlepiej pokazuje, na jak zaawansowanym etapie prac były. Kto wie, może za jakiś czas będziemy informować o RTX 4080 12 GB w serwisach aukcyjnych.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze