Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GeForce RTX 4080 12 GB odwołany. Nvidia wstrzymuje premierę tańszej karty

„Dwa modele o tej nazwie wprowadzają zamieszanie”.

Nvidia niespodziewanie ogłosiła, że odwołuje premierę karty graficznej GeForce RTX 4080 12 GB, czyli tańszego wariantu flagowego układu. Model z 16 GB pamięci trafi do sprzedaży zgodnie z planem.

RTX 4080 12 GB to fantastyczna karta, ale ma nieodpowiednią nazwę. Posiadanie w ofercie dwóch modeli pod tym samym oznaczeniem może być mylące. Dlatego wcisnęliśmy przycisk »cofnij« i wstrzymujemy premierę. RTX 4080 16 GB zadebiutuje natomiast zgodnie z planem już 16 listopada. Jeśli udana premiera modelu 4090 jest dobrym wyznacznikiem, to 4080 spotka się z podobnie ciepłym przyjęciem wśród graczy” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Biorąc pod uwagę treść komunikatu można jednak sądzić, że karta trafi na rynek prędzej czy później, jednak pod zmienioną nazwą. Być może układ zobaczymy na sklepowych półkach jako RTX 4070 w wersji Ti lub jeszcze inny model.

Przypomnijmy, że karty RTX serii 4000 będą wprowadzane stopniowo. W sprzedaży jest już dostępny flagowy model RTX 4090, natomiast 4080 zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Wciąż nie ujawniono daty premiery tańszych układów 4070 oraz 4060. Przewiduje się, że będzie można je kupić w przyszłym roku.

Tagi
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze