Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy trailer Watch Dogs 2 prezentuje wersję PC

Efekty Nvidii.

Ubisoft i Nvidia przygotowali nowy materiał wideo dla gry akcji Watch Dogs 2, prezentując rozwiązania techniczne wersji PC, debiutującej już 29 listopada po drobnym opóźnieniu względem konsol.

- Jednym z naszych priorytetów było ulepszenie technologii renderowania o dodatkowe ustawienia grafiki oraz opcje zoptymalizowane na nowsze i nieco starsze komputery - wyjaśnia producent Dominic Guay.

Są pączki, jest zabawa

Nvidia ze swojej strony zapewnia szereg efektów, które widzieliśmy już w innych pozycjach Ubisoftu na PC, jak cieniowanie powierzchniowe HBAO+. To powinno przełożyć się na lepszą głębię scen, a także dokładniejsze oświetlenie na stykach obiektów.

Jest też rozwiązanie o skomplikowanej nazwie Hybrid Frustrum Trace Shadows, co ma pomóc w generowaniu wiarygodnych cieni, zwłaszcza w sferze ich krawędzi.

Jeśli o krawędziach mowa, to lepsze ich wygładzanie zapewni metoda TXAA. Jest też Ansel do wykonywania zaawansowanych zrzutów z ekranu, także w 360 stopniach, oraz wolumetryczna mgła nad wirtualnym San Francisco.

Zobacz: Watch Dogs 2 - Poradnik, Solucja

Do tego opcje, które powinny być standardem w każdej konwersji PC: brak limitu liczby klatek na sekundę, tekstury w 4K, wsparcie dla wielu monitorów, suwak kąta widzenia FOV czy obsługa konfiguracji SLI oraz Crossfire.

Warto dodać, że w ramach najnowszej promocji Nvidii, kopia Watch Dogs 2 dodawana jest bez dodatkowych opłat do każdej karty graficznej GTX 1070 i GTX 1080.

Tak jak i w pierwszej części, fabuła Watch Dogs 2 koncentruje się na walce z korporacją Blume, która kontroluje system monitoringu CtOS.

Kontynuacja wyróżnia się mniej ponurą atmosferą niż oryginał, aczkolwiek nie brakuje poważnych wątków. Twórcom zależało jednak na mocniejszym podkreśleniu luźnej otoczki gry.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze