Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Resident Evil to gra kooperacyjna w stylu Left 4 Dead? Pierwsze screeny

Czterech bohaterów.

Nowy Resident Evil o roboczej nazwie Project REsistance może być produkcją nastawioną na zabawę w kooperacji - wynika z materiałów odnalezionych przez fanów.

Na kanał cyklu w serwisie YouTube wgrano zwiastun nowej odsłony, ale materiał jest na razie zablokowany - zostanie ujawniony 9 września. Internauci za pomocą narzędzia do pobierania miniaturek z internetowych filmów zdołali jednak ściągnąć cztery grafiki.

Wygląda na to, że siły połączy czwórka postaci
Widoczny w tle kij wskazuje, że nie zabraknie broni do walki wręcz

Obrazki przedstawiają cztery uzbrojone postacie, którymi najprawdopodobniej pokierujemy podczas rozgrywki. Uwagę zwraca szczególnie ujęcie prezentujące wszystkich bohaterów stojących w grupie - scena sugeruje, że powstająca gra zaoferuje tryb kooperacji.

Jeżeli nowa część faktycznie jest tytułem nastawionym na zabawę we współpracy, projekt mógłby przypominać serię Left 4 Dead. W produkcjach od Valve kilku graczy również eliminowało zombie kontrolowane przez sztuczną inteligencję.

Pojawią się strzelby...
...oraz krótkie pistolety

Oczywiście nie wiadomo, czy Project REsistance rzeczywiście położy nacisk na kooperację. Warto jednak zaznaczyć, że Capcom w przeszłości wydał już podobną odsłonę cyklu - w 2004 roku na PS2 ukazało się Resident Evil Outbreak.

Tajemnicza gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One i zostanie oficjalnie zapowiedziana 9 września o godzinie 17:00 czasu polskiego. Natomiast uczestnicy targów Tokyo Game Show otrzymają możliwość ujrzenia tytułu w akcji.

Źródło: Twitter

Następnie: Control ze spadkami płynności do 10 FPS na PS4 i Xbox One - analiza Digital Foundry

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Resident Evil 7: Biohazard

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze