Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Resident Evil - zapowiedź wkrótce. Capcom ogłosił Project REsistance

Gra na PC, PS4 i Xbox One.

Capcom poinformował, że w przyszłym miesiącu zaprezentuje Project REsistance - produkcję, która jest kolejną odsłoną cyklu horrorów Resident Evil.

Oficjalna zapowiedź tajemniczej gry odbędzie się 9 września o godzinie 17:00 czasu polskiego - firma opublikuje wówczas pierwszy zwiastun tytułu. Ponadto uczestnicy startujących 12 września targów Tokyo Game Show ujrzą fragmenty rozgrywki.

Na razie o produkcji wiadomo niewiele. Uruchomiona strona internetowa Project REsistance wskazuje jednak, że pozycja zmierza na trzy platformy sprzętowe - PC (za pośrednictwem Steama), PS4 i Xbox One.

Ujawnienie tytułu nie jest dużą niespodzianką. Jakiś czas temu Capcom wśród japońskich fanów serii szukał testerów niezapowiedzianej dotychczas gry. Niedawno podobne zaproszenia otrzymali miłośnicy marki z USA.

Nie jest jasne, czym dokładnie jest nowy Resident Evil. Nieoficjalne informacje wskazują, że równolegle trwają prace nad dwoma produkcjami - pełnoprawną kontynuacją cyklu oraz odświeżoną wersją trzeciej części.

Jeżeli jednak wierzyć doniesieniom, remake Resident Evil 3 powinien ukazać się w pierwszej kolejności i podobno „wcześniej niż można się spodziewać”. Sam tytuł rzekomo „może nie być tym, czego się spodziewamy”.

Według niepotwierdzonych informacji, Capcom miał początkowo wydać ósmą odsłonę serii na konsolach obecnej generacji, ale premierę wstrzymano - zapewne do czasu pojawienia się PS5 i następcy Xbox One.

Źródło: Project REsistance

Następnie: Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce już od 7 września. Poznaliśmy cenę

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze