Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wraca na Steam z Assassin’s Creed Valhalla i nie tylko

Jest też Anno 1800.

Zgodnie z niedawnymi przeciekami, Ubisoft wraca na Steam z Assassin’s Creed Valhalla oraz szeregiem innych tytułów, takich jak Anno 1800 oraz Roller Champions.

Część produkcji ma już sklepowe karty. Najnowsza część słynnej serii o asasynach zadebiutuje 6 grudnia w sklepie Valve. Data zapewne nie jest przypadkowa - tego samego dnia ukaże się aktualizacja wprowadzająca Ostatni Rozdział, a więc epilog produkcji.

Anno 1800 z kwietnia 2019 roku - także nadal wspierane - nie ma jeszcze daty premiery na Steamie, lecz kolejne duże DLC - New World Rising - trafi do sprzedaży 8 grudnia, co wydaje się być idealną okazją. Roller Champions nie ma jeszcze karty produktu.

„Stale oceniamy, jak oferować nasze gry różnym odbiorcom, bez względu na to, gdzie są, zapewniając przy tym wspólny ekosystem graczyw ramach Ubisoft Connect” - napisano w oświadczeniu dla serwisu The Verge. Przedstawiciel firmy nie chciał dodać, czy premiery w sklepie Valve będą teraz standardem, czy też nadal stanowić będą wyjątek.

Rzut oka na karty produktu sugeruje, że nadal potrzebne będzie właśnie konto Ubisoft Connect, a więc uruchomienie gry na Steamie najpewniej włączy po prostu aplikację francuskiej korporacji - jak było w przeszłości. Nie brakuje też Denuvo.

Wydaje się, że przerwa w wydawaniu gier na Steamie - rozpoczęta w 2019 roku - mogła wiązać się w mniejszym stopniu z dbałością o klienta, w bardziej z debiutem Epic Games Store, gdzie Ghost Recon Breakpoint, The Division 2 czy Assassin’s Creed Valhalla udostępniane były bez żadnych przeszkód.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Anno 1800

PC

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze