Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa wersja mapy de_dust2 już dostępna w CS:GO

Wierna oryginałowi.

Wczoraj informowaliśmy, że wkrótce rozpoczną się testy odświeżonej wersji mapy Dust2. Nie trzeba było długo czekać - lokacja jest już dostępna na serwerach.

Pierwsze wrażenia sugerują, że deweloperzy słusznie obawiali się wprowadzania jakichkolwiek większych zmian w tak ikonicznej lokacji. Dlatego też odświeżono po prostu tekstury, zostawiając większość najmniejszych nawet skrzyń na tych samych miejscach.

Jak podaje Valve na oficjalnej stronie gry, ogólnym celem było poprawienie czytelności podczas walki, usprawnienie poruszania się pomiędzy obiektami oraz właśnie przygotowanie nowych powierzchni, o wyglądzie zgodnym z dzisiejszymi standardami. Rozdzielczość wzrosła podobno czterokrotnie.

Bombsite B

Popularne miejsce do rushowania zostało doświetlone - zwłaszcza tunel. Przesunięto samochód w rogu, celu łatwiejszego obejścia wraku. „Okno” - wyłom w murze - jest szersze, a rusztowanie obok pozbawione wielu metalowych rurek.

Bombsite A

Tylna ściana jest teraz solidna, co powinno ułatwić wychwycenie sylwetek graczy, poprzednio zlewających się z ciemną bramą. W rogu przed CT usunięto szeroką rurę, a zepsute samochody to teraz tylko jeden pojazd. Pozbyto się też latających śmieci na „długiej”.

Mid

Środek mapy również rozjaśniono, w celu usunięcia ciemnych zakamarków przy wejściu do tunelu.

Do tego całkowite odświeżenie modeli terrorystów, ze spójnym wyglądem i czterokrotnie wyższą rozdzielczością tekstur.

„Dust 2 przez lata stał się jedną z najlepiej zbalansowanych i znanych map w CS:GO. Dlatego też postawiliśmy na doszlifowanie szczegółów, nie na szerokie zmiany w projekcie” - wyjaśniają twórcy.

Aby przystąpić do zabawy, potrzebna jest gra w wersji beta 1.36.0.7.-rc1. Jak pobrać taką odsłonę, wyjaśniono na oficjalnej stronie Steama.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze