Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nostalgiczna gra przygodowa Night in the Woods trafi także na PS4

O życiu i wyborach.

Ufundowane na Kickstarterze Night in the Woods ukaże się także na konsoli PlayStation 4. Wcześniej potwierdzono, że nostalgiczna gra przygodowa w 2D trafi na PC, Maca i Linux.

Wcielamy się w kota Mae, który po rezygnacji ze studiów poszukuje nowego celu w życiu, a także zajęcia na najbliższe popołudnie. Akcja toczy się w miasteczku Possum Springs, a twórcy zapowiadają połączenie gry przygodowej z eksploracją, z naciskiem na fabułę i postacie.

„Gracz zajmie się skakaniem i bieganiem, z licznymi zajęciami pobocznymi. Pogra trochę na basie, zniszczy parę rzeczy i spędzi sporo czasu ze znajomymi z miasteczka” - napisał Scott Benson, animator.

Patrząc nieco głębiej, kolorowa platformówka w 2D poruszy temat opuszczenia rodzinnego domu. Po powrocie nie wszystko jest już takie, jakie zapamiętaliśmy.

„Chcieliśmy stworzyć coś, co siedziało w naszych głowach od dłuższego czasu. Chcieliśmy stworzyć bohaterów, z którymi można się utożsamiać oraz wiarygodne miasteczko, ale z gadającymi zwierzakami” - dodaje Benson.

Premiera w przyszłym roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze