Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo zamyka sieciowe usługi Wii i DS

Smutne informacje dla fanów Mario Kart, Smash Bros. Brawl czy Animal Crossing.

Nintendo ogłosiło, że wraz z 20 maja wyłączy starzejącą się usługę Wi-Fi Connection, z czym wiąże się także koniec opcji sieciowych w wielu tytułów na konsole Wii i DS.

Decyzja dotyczy Smash Bros. Brawl, Animal Crossing: Let's Go to the City czy Mario Kart w przypadku sprzętu stacjonarnego, gdzie znikną rozgrywki wieloosobowe czy listy najlepszych wyników.

W przypadku przenośnego DS poszkodowani będą fani Mario Kart DS, Metroid Prime Hunters, Animal Crossing: Wild World i licznych tytułów z serii Pokemon.

Pełną listę, obejmującą łącznie ponad 60 pozycji, znaleźć można na oficjalnych stronach Nintendo w Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Australii. Nie podano jeszcze szczegółów dla Europy, ale i tu dojdzie zapewne do wyłączenia serwerów.

Już 31 marca zamknięta zostanie także darmowa usługa Nintendo Video dla 3DS-a.

Normalnie działalność kontynuować będą Wii Shop Channel oraz DSi Shop, a także Internet Channel i aplikacja YouTube na Wii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły