Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Switch zadebiutowało w amerykańskiej telewizji

Plus: trailer Super Mario Run.

Dzisiaj w nocy polskiego czasu konsola Nintendo Switch zadebiutowała w programie rozgrywkowym „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. Na miejscu pojawił się Reggie Fils-Aimé, prezentując The Legend of Zelda: Breath of the Wild na nowym urządzeniu.

Sprzęt ukryto pod charakterystycznym, żółtym pudłem ze znakiem zapytania. Menedżer z japońskiej korporacji pokazał możliwości przełączania pomiędzy stacjonarnym i przenośnym graniem, po czym oddał gadżet w ręce Fallona.

Opisywany segment zaczyna się w okolicach 4:55 w poniższym wideo:

To pierwsze „publiczne” wystąpienie Nintendo Switch po oficjalnej zapowiedzi w październiku. Więcej szczegółów na temat sprzętu poznamy 13 stycznia, na specjalnej konferencji producenta.

Fils-Aimé pokazał w programie także Super Mario Run. Mobilna produkcja z popularnym hydraulikiem debiutuje 15 grudnia na platformach z systemem iOS (8.0 lub nowszym), ale wcześniej - 8 grudnia - otrzymamy demo.

Jednocześnie Nintendo opublikowało nowy trailer tej produkcji, ujawniając między innymi możliwości odblokowania innych postaci. Jest Luigi, Yoshi czy Toad.

Na koniec jest jeszcze słynny projektant Shigeru Miyamoto, grający motyw przewodni z Super Mario Bros. razem z zespołem The Roots.

Nintendo Switch zadebiutuje w marcu. The Legend of Zelda: Breath of the Wild nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale najpewniej nie zdąży na premierę nowej konsoli.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły