Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nietypowy chwyt myszy profesjonalisty CS:GO zaskoczył fanów

Ręka boli od patrzenia.

Zespół Heroic radzi sobie bardzo dobrze w trwającym właśnie turnieju Major w CS:GO, a jeden z zawodników - René „teses” Madsen - wywołał wczoraj spore zamieszanie wśród fanów gry.

Stało się tak jednak nie za sprawą jakiegoś szczególnie udanego zagrania, lecz nietypowego chwytu myszy, jaki preferuje zawodnik. Unikatową technikę uchwyciły kamery organizatorów:

Jak widać, 20-latek stawia na nietypowe podejście do stylu „szpona”, z wyjątkowo „bocznym” ułożeniem dłoni. Dość powiedzieć, że zawodnik wydaje się wciskać lewy przycisk środkowym palcem. Dla zwykłych śmiertelników takie podejście nie byłoby zbyt wygodne.

Tymczasem kontuzje w CS:GO są coraz częstsze, a już sam zawodnik Heroic ma całe przedramię „ozdobione” usztywniającym plastrem. Na pewno nie wpływa to jednak na jego umiejętności. Jest wręcz przeciwnie, co potwierdza choćby poniższy klip:

„Ta taśma na nadgarstku już teraz sugeruje, że problemy są tylko kwestią czasu. Chyba że chce pobić rekord prędkości w kategorii »operacja chirurgiczna w związku z esportem«” - komentuje niejaki „pdxyness” w serwisie Reddit.

„Nie rozumiem, jak w ogóle zaczął używać takiego chwytu i stwierdził, że to wygodne” - zastanawia się inny miłośnik CS:GO.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze