Skip to main content

Need For Speed Unbound - najlepsze dodatki, gadżety do samochodu

Modyfikacje do instalacji w aucie.

W grze Need For Speed Unbound, oprócz standardowych ulepszeń osiągów oraz tuningu wizualnego auta, możemy zainstalować w naszym samochodzie także szereg przydatnych gadżetów, wpływających w znacznym stopniu na jego parametry.


Na tej stronie:


Jak zainstalować dodatki

Dodatki instalujemy na ekranie modyfikacji osiągów, po przejechaniu na sam koniec listy. W danym aucie możemy na raz używać dwóch modyfikacji.

Podobnie jak z innymi częściami, także tutaj dodatki kupujemy tylko do pojedynczego, aktualnie modyfikowanego auta. Jeśli chcemy wyposażyć w gadżety całą naszą flotę pojazdów, będzie to wymagało przygotowania sporych funduszy.


Lista dostępnych gadżetów

W grze znajdziemy w sumie XX rodzajów dodatków, z czego niektóre, podobnie jak części silnika, występują w kilku poziomach rozbudowania. Instalacja lepszego gadżetu danej kategorii zapewnia jego większą wydajność. Listę zamieszczamy poniżej.

 • Ochrona przed zderzeniem (dwa poziomy) - zmniejsza uszkodzenia samochodu w razie wypadku;
 • Zwiększenie uszkodzeń (dwa poziomy) - zwiększa obrażenia zadawane w czasie kolizji innym pojazdom;
 • Zestaw naprawczy (dwa poziomy) - automatycznie naprawia pojazd po otrzymaniu krytycznych uszkodzeń. Ładunki odnawiają się na początku każdej sesji a liczba użyć zależy od poziomu gadżetu;
 • Modyfikator nitro: drift (dwa poziomy) - dopalacz odnawia się szybciej podczas poślizgu;
 • Przyczepność nitro (dwa poziomy) - dopalacz odnawia się szybciej, gdy pokonamy zakręt bez utraty przyczepności;
 • Modyfikator nitro: unik (dwa poziomy) - dopalacz odnawia się szybciej, gdy przejdziemy blisko innego auta;
 • Modyfikator nitro: draft (dwa poziomy) - dopalacz odnawia się szybciej, gdy podążamy za innym autem;
 • Modyfikator nitro: skok (dwa poziomy) - dopalacz odnawia się szybciej podczas skoków;
 • Zagłuszacz radiowy (jeden poziom) - wydłuża czas pomiędzy falami nowych jednostek policji podczas pościgu. Nie może być używany razem ze Specjalistą od ucieczek;
 • Cichociemny kierowca (jeden poziom) - policja potrzebuje więcej czasu by nas rozpoznać, gdy znajdziemy się w ich polu widzenia;
 • Specjalista od ucieczek (jeden poziom) - podczas pościgu kolejne fale posiłków będą pojawiały się częściej, ale za to każda udana ucieczka zapewnia nam więcej gotówki. Nie można używać razem z Zagłuszaczem radiowym;

Najlepsze dodatki

Dobór odpowiednich dodatków w dużej mierze zależy od naszego stylu rozgrywki oraz przeznaczenia danego auta.

Jeśli dany samochód służy nam tylko do wyścigów, to warto zainwestować w modyfikacje nitro, ponieważ dodatkowa dawka dopalacza zapewni nam znaczną przewagę podczas zawodów - najlepiej wybrać odnawianie nitro podczas draftu oraz - zależnie od charakterystyki wozu - driftu lub przyczepności.

Gdy natomiast korzystamy z auta głównie do walki z policją, wówczas kwestia sprowadza się do tego, czy gramy ofensywnie lub defensywnie. Zależnie od naszych preferencji, najlepiej będą sprawdzały się zestawy Ochrona przed zderzeniem plus Zwiększenie obrażeń albo Zagłuszacz radiowy i Cichociemny kierowca.

Alternatywnie grający agresywnie gracz może wymienić Ochronę przez zderzeniem lub Zwiększenie obrażeń na Specjalistę od ucieczek. Gadżet ten uczyni pościgi większym wyzwaniem, ale nagrodzi nas dodatkową gotówką za każdą udaną ucieczkę. Należy jednak pamiętać, że długość pościgu nie wpływa na otrzymaną kwotę - jedynie poziom obławy.

Następnie: Need For Speed Unbound - powtarzanie wyścigu, ile razy można rozpocząć zawody ponownie

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - sesje, dni i noce: kalendarz

Read this next