Skip to main content

Need For Speed Unbound - sesje, dni i noce: kalendarz

Jak wygląda postęp w kampanii fabularnej.

Need For Speed Unbound wprowadza do serii całkowicie nowy system progresji w kampanii fabularnej. Zamiast samodzielnie odkrywać i wybierać zawody z ekranu mapy, w tej odsłonie twórcy niejako ograniczyli graczy, dzieląc kampanię gry na poszczególne dni tygodnia. Poniżej wyjaśniamy, jak korzystać z kalendarza oraz dostępnego czasu.

Decydując się na wyjazd z garażu, zostaniemy przeniesieni na widok kalendarza. Celem każdego tygodnia jest zebranie funduszy i przygotowanie pojazdu do dużych zawodów, które odbywają się w sobotę. Kalendarz pozwoli nam zobaczyć, ile dni mamy jeszcze przed sobą.

Po znalezieniu się już na ulicy rozpoczynamy sesję. Każda sesja zaczyna się wyjazdem z garażu, a kończy powrotem do niego. Sesje dzielą się na dzienne i nocne. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony cyklu - NFS Heat - nie mamy możliwość swobodnego wyboru pory dnia, a sesje musimy rozgrywać w określonej kolejności: naprzemiennie dzień i noc.

Podczas sesji bierzemy udział w wyścigach, wykonujemy misje poboczne oraz inne aktywności. Za większość działań nagradzani jesteśmy gotówką na koncie (kolor zielony), której obecny stan widoczny jest w prawym górnym rogu ekranu. Kwotę oznaczoną na czerwono możemy stracić, jeśli nie dotrzemy do warsztatu o własnych siłach - tylko złapie nas policja, albo skasujemy wóz. Dopiero po zakończeniu sesji pieniądze „w ręce” zostają dodane do naszego konta.

Warto też zwrócić uwagę na wskaźnik obławy policyjnej. Ten resetuje się tylko pod koniec każdego dnia tygodnia, dlatego podczas sesji dziennej trzeba pamiętać, że zbytnio „rozrabiając”, znacznie utrudnimy sobie działania po zmroku. Niestety, nie ma możliwości zmniejszenia poziomu obławy w inny sposób niż przejściem do kolejnego dnia tygodnia.

Podczas każdej sesji otrzymujemy dostęp do innych zawodów. Nie musimy brać udziału we wszystkich i sami decydujemy, których się podjąć. Wjazd do garażu zamyka sesję i po rozpoczęciu kolejnej trafimy na kompletnie inny zestaw wyzwań.

Sesje same w sobie nie są w żaden sposób ograniczone czasowo i podczas danego wypadu na miasto możemy spędzić poza garażem tyle czasu, ile tylko chcemy. Nie istnieje za to możliwość pomijania sesji, dlatego nie możemy na przykład przeskoczyć z jednej sesji dziennej do drugiej - musimy po drodze rozegrać sesję nocną.

Następnie: Need For Speed Unbound - najlepsze dodatki, gadżety do samochodu

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - tuning, najlepsze części

Zobacz także