Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need For Speed Unbound - Lamborghini, Charger, Silvia: który początkowy samochód wybrać

Trzy auta do wyboru.

Zaraz na początku rozgrywki w Need For Speed Unbound, mamy możliwość sięgnąć po jeden z trzech „wraków” aut, które odbudujemy w ramach fabuły gry. Na tej stronie wyjaśniamy, który z tych trzech pojazdów będzie najlepszym wyborem.

  • UWAGA: Dalsza część tekstu zawiera spoilery z początku kampanii fabularnej.

Najprościej rzecz ujmując, możemy wybrać którykolwiek nam się podoba. Autem tym kierujemy jedynie na początku fabuły, a po ukończeniu prologu tracimy je na długi czas - głównym celem kampanii fabularnej jest właśnie odzyskanie skradzionego pojazdu.

Pojazd odzyskamy jednak pod koniec zabawy. Chociaż wówczas będziemy mieli zapewne już obszerną kolekcję wozów, to pojazd z pewnością będzie do niej miłym dodatkiem. W takim wypadku, możemy posłużyć się poniższym schematem:

  • Lamborghini Countach 25th Anniversary - jest to bardzo dobry samochód do wyścigów drogowych. Wybierz je, jeśli zamierzasz po ukończeniu fabuły bić rekordy prędkości i zaliczać pominięte wcześniej wyścigi uliczne.
  • Nissan Silvia K’s 1998 - legendarny wóz do driftu, ale sprawdzający się także w wyścigach drogowych. Nie ma tu dużej filozofii: jeśli zamierzamy „latać bokiem” po pokonaniu bossa gry, to japońskie coupe z pewnością spełni nasze oczekiwania.
  • Dodge Charger R/T 1969 - klasyka amerykańskiej motoryzacji. Jest to auto idealne dla osób, lubiących wyścigi typu drag i bicie rekordów prędkości. Chociaż auto średnio sobie radzi w zakrętach, to z pewnością stanowi dobry wybór dla wszystkich maniaków prędkości.
Nie warto zwracać uwagi na początkowe parametry - auto zdobędziemy w mocno zmodyfikowanej wersji.

Jeśli natomiast poszukujemy odpowiedzi na pytanie, z którym „właściwym” autem rozpocząć zabawę, to przydatna może się okazać nasza lista najlepszych wozów w grze, gdzie umieściliśmy także propozycje dobrych wyborów na start właściwej kariery.

Następnie: Need For Speed Unbound - policja, ucieczka

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - najlepsze samochody

Read this next