Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Need For Speed Unbound - najlepsze samochody

Wyróżniające się auta z każdej kategorii.

Biorąc pod uwagę, że w Need For Speed Unbound znajdziemy ogromną liczbę aż 143 samochodów do wyboru, może być ciężko zdecydować się na konkretny model. Dlatego na tej stronie zamieszczamy listę najlepszych aut w grze.

Spis nie zawiera jednak najszybszych pojazdów, chociaż o takich też wspomnimy, ale listę pojazdów najlepiej sprawdzających się w swojej klasie lub do konkretnych zastosowań. Pomoże to zgromadzić w naszym garażu przemyślaną kolekcję pojazdów, deklasujących inne wozy w stawce.


Najlepsze do wyścigów drogowych - Koenigsegg Regera 2016

Chociaż ta pochodząca ze Szwecji rakieta kosztuje zawrotne pieniądze, to warto w pewnym momencie rozważyć jej zakup. Auto prowadzi się jak niemal przyklejone do drogi i jest jednym z najszybszych, o ile nie najszybszym, pojazdem w grze.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych supersamochodów w grze, po odpowiednim dostrojeniu Regera może też całkiem nieźle sprawdzać się w wyścigach przełajowych. Co prawda nie będą to fantastyczne wyniki, ale bez wątpienia czyni to pojazd bardzo uniwersalnym.

 • Cena: 1 500 000
 • Alternatywy: Ferrari FXX-K Evo 2018, Bugatti Chiron Sport 2019

Najlepsze do wyścigów terenowych - Mitsubishi Lancer Evolution X 2008

Sportowy sedan japońskiego producenta na pierwszym miejscu w takiej kategorii nie będzie zaskoczeniem dla żadnego fana gier wyścigowych. Auto pozwala na dużą dowolność w modyfikacji silnika oraz tuningu wizualnym, a napęd na cztery koła zapewnia świetne prowadzenie podczas wyścigów terenowych.

Dodatkowo wysoka prędkość maksymalna i dobre przyspieszenie fabrycznej wersji pozwala zabrać auto na wyścigi zaraz po zakupie i wciąż uzyskać miejsce na podium. Jest to również pojazd bardzo uniwersalny i możemy go także używać w wyścigach drogowych, co zdecydowanie ograniczy wydatki.

 • Cena: 48 000
 • Alternatywy: Subaru Impreza WRX STI 2010, Porsche Panamera Turbo 2017

Najlepsze do driftu drogowego - Mazda MX-5 1996

Niepozorny japoński kabriolet okazuje się idealnym autem dla miłośników poślizgów. Niewielka masa i duże możliwości personalizacji sprawiają, że auto dobrze sprawdzi się w rękach każdego kierowcy - zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy.

Do tego należy dodać kompaktowe rozmiary auta, pozwalające znacznie łatwiej unikać uderzenia o bandę, czy rozbicia się o wszelakie przeszkody na trasie.

 • Cena: 31 000
 • Alternatywy: Mazda RX-7 Spirit R 2002, Nissan 350Z 2008

Najlepsze do driftu terenowego - Ford F-150 Raptor 2017

Chociaż ogromny pickup może wydawać się niecodziennym wyborem do driftu, to półciężarówka amerykańskiego producenta zapewnia już w fabrycznej formie bardzo dobre przyspieszenie i przyczepność, co pozwala ślizgać się po bezdrożach bez niezamierzonej utraty kontroli nad pojazdem.

Po odpowiednim tuningu można uzyskać jeszcze lepsze efekty, dzięki czemu Raptor wręcz fenomenalnie nadaje się do tego typu zawodów. Dodatkowo spore rozmiary auta pozwalają łatwiej niszczyć cele w zawodach Rozwałki.

 • Cena: 54 000
 • Alternatywy: BMW X6 M 2016, Mitsubishi Lancer Evo X 2008

Najbardziej uniwersalne auto - Porsche Panamera Turbo 2017

Jeśli natomiast szukamy najlepiej zbalansowanego auta, które dobrze sprawdzi się w niemal wszystkich scenariuszach, to warto sięgnąć po kombi od producenta ze Stuttgartu. Nie tylko wygląda dobrze i mnogość dostępnych części zadowoli wirtualnych stylistów, ale zapewnia też oczywiście bardzo dobre przyspieszenie i prędkość maksymalną.

W zasadzie dla większości graczy Panamera Turbo mogłaby zastąpić większość pojazdów na tej liście, jednak trzeba pamiętać, że uniwersalność niesie za sobą pewne kompromisy - chociaż ten model Porsche będzie dobry w większości typów zawodów, to w żadnym nie będzie najlepszy. Niemniej, jeśli nie lubimy często przesiadać się między różnymi wozami, to to będzie dobry wybór.

 • Cena: 137 500
 • Alternatywy: Mitsubishi Lancer Evo X 2008, Subaru Impreza WRX STI 2011

Najlepsze na początek - Mitsubishi Eclipse GSX 1999

To kompaktowe coupe z kraju kwitnącej wiśni jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o początkowe fury. Napęd na cztery koła zapewnia bardzo dobrą trakcję podczas wyścigów drogowych, ale też auto zadowalająco sprawdza się się na bezdrożach. Do tego dochodzą niezłe parametry początkowe i duży potencjał rozbudowy oryginalnego silnika.

Po przestawieniu suwaka układu kierowniczego w stronę driftu możemy nawet spróbować zabrać to auto na konkursy poślizgów, chociaż raczej nie należy liczyć na rekordowe wyniki. Niemniej, uda nam się bez problemów stanąć na podium kilku pierwszych zawodów.

 • Cena: 35 000
 • Alternatywy: Subaru BRZ Premium 2014, Honda Civic Type-R 2000

Następnie: Need For Speed Unbound - Lamborghini, Charger, Silvia: który początkowy samochód wybrać

Spis treści: Need For Speed Unbound - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Need For Speed Unbound - lista samochodów: wszystkie auta

Read this next