Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mount & Blade 2 - walka wręcz, jak blokować

Kierunek ciosów i bloków.

Walka to podstawa w Mount & Blade 2 Bannerlord, mimo że istnieją strategie pozwalające jej unikać - choćby skupienie się na handlu. Na samym początku potyczek jednak nie unikniemy, a cały tryb multiplayer to też branie udziału w bitwach.

Zasady walki są tak naprawdę proste. Trudniejsze jest tylko dobre opanowanie mechaniki.

Najważniejsze to zdać sobie sprawę i przyzwyczaić się do faktu, że każdy cios bronią białą trzeba odopwiednio wymierzyć, czyli wybrać kierunek, z którego wyprowadzimy atak.

Gdy wyciągnięmy broń, na ekranie widzimy strzałkę (1). To właśnie ona symbolizuje, od której strony zadamy cios. System ten działa podobnie, praktycznie z każdą bronią do walki wręcz - wyjątkiem są choćby najdłuższe bronie drzewcowe, którymi atakujemy tylko od góry lub dołu.

Jak zmieniać kierunek ataku? Po prostu przesuń mysz w kierunku, z którego chcesz wyprowadzić atak. Z czasem nauczysz się obserwować wrogów i odczytywać, z której strony są bardziej odsłonięci.

Atakujemy lewym przyciskiem myszy, a blokujemy przytrzymując prawy przycisk - i również blok musimy odpowiednio wycelować. Jeśli widzimy, że wróg zaatakuje od góry, to należy zablokować cios też mierząc w górę. Dotyczy to głównie samej broni, ponieważ blokowanie tarczą jest prostsze i wymaga tylko przytrzymania przycisku.

Warto też zwrócić uwagę na coś, co nazywa się łukiem obrażeń. W skrócie chodzi o to, że największe obrażenia zadamy, gdy broń trafi przeciwnika w środku toru poruszania się ostrza po wymachu.

Przypomnijmy też, że włócznie są najlepsze przeciwko kawalerii. Broń dwuręczna jest najpotężniejsza i najlepsza, gdy umiemy już dobrze walczyć. Na początek polecamy połączenie tarczy i broni jednoręcznej.

Następnie: Mount & Blade 2 - strzelanie z łuku, jak celować

Spis treści: Mount & Blade 2 Bannerlord - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mount & Blade 2 - jak zarabiać złoto

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze