Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft z 25 milionami sprzedanych egzemplarzy na PC

Sukces do sześcianu.

Ze statystyk na oficjalnej stronie gry Minecraft wynika, że wersja PC (Windows i Mac) tej popularnej produkcji znalazła już ponad 25 miliony nabywców.

Obecnie licznik wskazuje dokładnie 25082296 sprzedanych egzemplarzy, ale jest odświeżany na żywo i ciągle rośnie. Tylko w ostatnie 24 godziny rozprowadzono ponad 9 tys. sztuk.

Minecraft to oczywiście także wiele innych platform docelowych, by wymienić choćby Linux, PS3, PS4, X360, Xbox One czy urządzenia mobilne różnych producentów.

W czerwcu ubiegłego roku informowano, że łączna sprzedaż produkcji Mojang na wszystkich systemach docelowych to niecałe 108 milionów. Teraz rezultat jest na pewno znacznie wyższy.

Minecraft to druga najlepiej sprzedająca się gra wszech czasów, zaraz za niedoścignionym Tetrisem (495 milionów, jeśli wierzyć szacunkom).

Jeśli wziąć pod uwagę tylko wersje PC, to popularne układanie klocków z 25 milionami egzemplarzy plasuje się w okolicach Grand Theft Auto 4 i Call of Duty: Black Ops.

Gra jest oczywiście nadal aktualizowana. Większe zmiany wprowadzono w listopadzie, a ostatnia łatka - 1.11.1 - naprawiła szereg błędów i dodała kilka mniejszych nowości.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze