Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak zrobić doniczkę, wiadro i bramkę (furtkę)

Wytwarzanie przedmiotów do domu.

Doniczkę wytworzymy z trzech cegieł, które uzyskamy przez wypalanie gliny w piecu. Bloki gliny (1) znajdziemy na dnie rzek czy dużych zbiorników wodnych. Rozpoznamy je pod wodą po szarym kolorze. Glinę najlepiej wydobywać za pomocą łopaty, ze względu na ograniczony czas przebywania pod wodą.

Glina unosi się na wodzie, zatem poczekajmy chwilę, aby dotarła na powierzchnię. Zdobytą glinę przetwarzamy w piecu. Na stole rzemieślniczym wykorzystajmy cegły, aby uzyskać doniczkę. W ustawionym w przestrzeni przedmiocie możemy umieścić sadzonki, na przykład brzozy. Taka roślina nigdy nie wyrośnie.

Wiadro znajdzie zastosowanie w dojeniu krów oraz przy przenoszeniu wody i lawy. Wytworzymy je z trzech sztabek żelaza na stole rzemieślniczym. Aby napełnić puste wiadro wodą lub lawą, wybierzmy wiadro z paska szybkiego dostępu, skierujmy wzrok na jezioro lawy lub wody (2) i wciśnijmy PPM.

Aby wydoić krowę, należy użyć PPM na zwierzęciu w momencie, gdy mamy aktywne puste wiadro. Wylejemy wyłącznie wiadro z wodą lub lawą, wystarczy aktywować napełnione wiadro i wcisnąć PPM.

Bramę wytworzymy z czterech patyków oraz dwóch desek. Deski uzyskamy z kłód drewna, a patyki z desek. Aby otworzyć zamontowaną bramę, użyjmy PPM. Przez otwartą furtkę przejdą zwierzęta, dlatego starajmy się jak najszybciej przechodzić przez bramę, jeśli ustawiliśmy ją w zagrodzie.

Następnie: Minecraft - czerwony kamień (redstone), podstawy

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - drzwi, drabina, skrzynia: jak zrobić

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły