Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: sadzenie drzew (dzień 2)

Jak stworzyć las na własne potrzeby.

Drzewa to źródło drewna, materiału budowlanego. Przy odpowiedniej obróbce drewna uzyskamy węgiel drzewny, służący jako paliwo w piecu. W trakcie niszczenia liści drzew mamy duże szanse na zebranie sadzonek drzew. Dzięki nim zasadzimy drzewa nieopodal schronienia, najlepiej na płaskim terenie. Jeżeli nie posiadamy żadnej sadzonki, zetnijmy kilka drzew w okolicy.

Aby zasadzić drzewo, przyporządkujmy sadzonkę do paska szybkiego dostępu. Sadzonka rośnie wyłącznie na blokach ziemi lub trawy, z dobrym dostępem do słońca. Po wybraniu miejsca sadzenia, teraz wystarczy wcisnąć PPM, aby umieścić sadzonkę (15) w świecie. Pamiętajmy o zachowaniu odstępów kilku bloków pomiędzy sadzonkami.

Drzewa rosną zwykle około 30 minut, czyli standardowo 1,5 doby. Wzrost przyspieszymy przy pomocy mączki kostnej, którą zdobędziemy z pokonanych szkieletów. Wystarczy wtedy mączkę kostną przyporządkować do paska szybkiego dostępu, wybrać i użyć na sadzonce przez PPM. Korzystanie z siekiery przyspieszy pozyskiwanie drewna.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: węgiel drzewny, jak stworzyć (dzień 2)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: piec i pieczenie potraw (dzień 2)

Komentarze