Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - przetrwanie: piec i pieczenie potraw (dzień 2)

Jak stworzyć piec i użyć go do pieczenia mięsa.

Do upieczenia mięsa potrzebne jest ognisko lub piec. Do stworzenia tego drugiego potrzebujemy bruku (10), który znajduje się zwykle kilka poziomów poniżej gruntu, dlatego warto obok kryjówki rozpocząć wykopywanie ziemi. Bruk odnajdziemy także w pobliżu płynącej lawy oraz wiosek.

Do wydobycia bruku potrzebny jest kilof, który wcześniej wykonaliśmy. Ręczne niszczenie bloków nie sprawi, że otrzymamy surowiec.

Po zdobyciu odpowiedniej ilości bruku wracamy do schronienia. Na stole rzemieślniczym wytwarzamy piec (11) z ośmiu bloków bruku i umieszczamy go w przestrzeni. Kolejnym krokiem jest aktywowanie pieca. W nowym widoku widzimy trzy sloty. Górny slot odpowiada za opiekany surowiec, dolny za paliwo. Po prawej stronie jest miejsce na produkt końcowy obróbki.

Pieczenie mięsa

Aby upiec mięso, potrzebujemy paliwa, w tym przypadku deski. Po umieszczeniu przedmiotów we właściwych slotach proces pieczenia rozpocznie się automatycznie. Warto zwrócić na ikonę ognia - jeśli szybko wyczerpuje się, korzystamy ze słabego paliwa i warto dokonać zmiany. Po upieczeniu produkt końcowy znajdzie się w slocie po prawej (14).

Aby spożyć upieczone mięso, przypisujemy je do paska szybkiego dostępu. Następnie w trakcie gry wybieramy wybraną potrawę i przytrzymujemy przycisk akcji, aby bohater spożył posiłek. W ten sposób natychmiast odnawiamy pasek głodu.

Następnie: Minecraft - przetrwanie: sadzenie drzew (dzień 2)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - przetrwanie: jedzenie, jak zdobyć (dzień 2)

Komentarze