Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zachęca Sony do stworzenia konkurencji dla Call of Duty. Mają na to 10 lat

Najnowszy argument zielonych.

Wielka batalia o Activision trwa w najlepsze i zarówno Sony, jak i Microsoft przedstawiają kolejne argumenty, które mają przekonać organy regulacyjne o słuszności wybranej strony. A jaki jest najnowszy argument Microsoftu? Sony ma całe 10 lat, by stworzyć konkurencję dla Call of Duty.

Właśnie okres 10-letniego dzielenia się Call of Duty zaproponował Microsoft japońskiemu koncernowi. Kolejne odsłony najpopularniejszej na świecie seria strzelanin mają trafiać na PlayStation równocześnie z premierą na Xbox, z gwarancją pełnej zawartości.

W najnowszym dokumencie przedłożonym CMA - brytyjskiemu urzędowi ochrony konkurencji - Microsoft stwierdza, że 10 lat to wystarczający czas, żeby Sony stworzyło własną alternatywę dla Call of Duty.

Microsoft uważa, że okres 10 lat jest wystarczający dla Sony, jako wiodącego wydawcy i platformy konsolowej, aby opracować alternatywy dla CoD” - tłumaczy Microsoft, cytowany przez VGC.

Okres 10 lat rozciągnie się na kolejną generację konsol. Ponadto praktyczny efekt tego środka zaradczego wykroczy poza okres 10 lat, ponieważ w gry pobrane w ostatnim roku obowiązywania umowy będzie można nadal grać przez cały okres użytkowania tej konsoli (i dłużej, dzięki kompatybilności wstecznej)”.

Sony nie chce konkurencji dla Call of Duty, tylko Call of Duty

Wątpliwe jest, aby do Sony przemówił ten argument, bo w rozmowach z regulatorami firma nazywa Call of Duty serią, której nie da się zastąpić lub podrobić. Przykładowo w dokumentach przedstawionych brazylijskiej radzie ochrony gospodarczej, Sony nazwało CoD „grą kluczową, blockbusterem, grą AAA, z którą nie można rywalizować.

CMA ma czas do 26 kwietnia, by wydać finalne orzeczenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze