Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft wyda edukacyjną wersję Minecrafta

Dla nauczycieli i uczniów.

Microsoft nabył prawa do gry MinecraftEdu, stanowiącej zmodyfikowaną wersję popularnego Minecrafta, przeznaczoną dla nauczycieli i uczniów.

Teraz projekt zmieni nazwę na Minecraft: Education Edition. Będzie dostępny przez rok za darmo dla aktualnych użytkowników aplikacji, powstałej już w 2011 roku - ogłoszono na oficjalnej stronie. Po tym okresie trzeba będzie opłacić subskrypcję - 5 dolarów za konto na rok.

Autorem pomysłu na edukacyjny Minecraft był Joel Levin z Nowego Jorku, starający się zainteresować swoich uczniów. Inicjatywa szybko zyskała na popularności i zdobyła oficjalne wsparcie ze strony studia Mojang, twórców gry.

Dotychczas program należał do firmy TeacherGaming, dostosowującej także inne produkcje z myślą o edukacji. Obecnie trwają prace nad odpowiednim zmodyfikowaniem Kerbal Space Program, opowiadającego o budowie rakiet i podróżach kosmicznych.

Najpopularniejszy jest jednak właśnie MinecraftEdu, docierając do 40 krajów, gdzie ponad 5 tysięcy pedagogów stosuje go do nauki różnych dziedzin, takich jak historia czy sztuka.

Minecraft: Education Edition zadebiutuje latem tego roku. Specjalne zmiany to między innymi rozszerzone mapy, konta dla uczniów czy import oraz eksport światów, pewnie do zadań domowych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze