Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Medieval Dynasty - kamienie: jak zdobywać

Zbieranie kamieni, wydobywanie ze złoża.

Kamienie w Medieval Dynasty stanowią jeden z najważniejszych surowców wykorzystywanych, między innymi, do produkcji narzędzi. Są stosunkowo łatwo dostępne, jednak trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać - i to właśnie wyjaśniamy w niniejszym rozdziale.

Kamienie dostępne są w grze w dwóch formach - luzem i w złożu. W pierwszych godzinach rozgrywki będziesz mieć dostęp wyłącznie do kamieni (1) leżących luzem. Dość ciężko jest je wypatrzeć, gdyż często schowane są w trawie bądź przykryte gałęziami - jednak wystarczy do nich podejść i zebrać, nie potrzeba tutaj żadnych narzędzi.

Kamienie leżące luzem często znajdziesz przy linii brzegowej (2) dużych zbiorników wodnych. W takich miejscach możesz zebrać nawet kilkanaście sztuk tego surowca w ciągu jednej minuty. Pamiętaj jednak, że każdy kamień waży 1 kg - uważaj, by nie przeciążyć postaci.

Drugim źródłem kamieni są wspomniane złoża kamieni (3). Natrafisz na nie czasami na zboczach gór, które nie są porośnięte drzewami i krzewami. Do ich rozbicia wymagany jest kilof, jednak z każdego złoża wypadnie przynajmniej kilka kamieni - a czasami także sól czy żelazo. Możesz także udać się do jaskini (4), gdzie jest ich cała masa. Uważaj jednak, gdyż w okolicy kręcą się niedźwiedzie!

Zbieraj kamienie gdy tylko na nie natrafisz. Tyczy się to szczególnie tych leżących luzem - zebranie jednego to dosłownie jedno kliknięcie. Gdy dorobisz się kilofa, by móc wydobywać je ze złóż, możesz zrobić kilka rundek do wspomnianej jaskini i zebrać większą ilość tego surowca, by potem nie przeciążać postaci.

Następnie: Medieval Dynasty - niedźwiedź: gdzie znajdę niedźwiedzia

Spis treści: Medieval Dynasty - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Medieval Dynasty - słoma: gdzie znaleźć

Komentarze