Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - Misja na Pustkowiach: Apetyt na proch

Mała przysługa dla władcy jednej z twierdz.

Zadanie stanie się aktywne po dotarciu do twierdzy Jeeta (mapa #1) oraz dokonaniu zwiadu bramy w północno-zachodniej części regionu Arterie. Na początku piątej misji fabularnej, o nazwie Klasyka Pustkowi, będziesz mógł porozmawiać z Jeetem, który zaproponuje ci nagrodę w zamian za spenetrowanie jaskini ludziołapów.

Uwaga - przed rozpoczęciem tego zadania warto rozwinąć umiejętność Blokowanie broni.

Mapa - Twierdza Jeeta i jaskinia Szakali

Wsiądź do auta i wyrusz na południowy wschód, kierując się w stronę jaskini (mapa #2). Po dotarciu na miejsce wjedź w wąski przejazd z lewej i wyeliminuj kulopluja padliniarzy, stojącego na podwyższeniu z prawej. Najłatwiej jest rozprawić się z nim przy pomocy harpuna. Przeszukaj jego ciało, ponieważ oprócz złomu znajdziesz przy nim pociski snajperskie.

Przeszukanie jaskini i uwolnienie więźnia

Po wejściu do środka skieruj się do korytarza na górze, gdzie zaatakuje cię dwóch padliniarzy. Uważaj zwłaszcza na obijacza z kijem - nie blokuj jego ataków, tylko wykonuj uniki, po czym próbuj kontrować. Czasami trzeba wyczekać na dogodny moment, aż będzie możliwość zablokowania ciosu i wyprowadzenia kontrataku. Inna opcja, to zastrzelenie wroga ze strzelby lub parowanie ciosów, jeśli rozwinąłeś umiejętność Blokowanie broni.

Na rozwidleniu zacznij kierować się w prawo (możesz iść również w lewo, ponieważ drogi się zbiegają). Rozpraw się z dwoma przeciwnikami i jeśli chcesz, to uzupełnij życie jedząc psią karmę. W dalszej części korytarza znajdziesz na ziemi wnyki. Omijaj je, ponieważ zabierają sporo zdrowia. Po chwili natkniesz się na kolejnych rywali, którzy zaczną biec w twoją stronę. Możesz stanąć tak, aby sami wbiegli we wnyki, co spowoduje ich śmierć.

Kontynuuj marsz, aż dotrzesz do pomieszczenia z klatkami. Uważaj, ponieważ oprócz zwykłych wrogów jest tu tarczownik. Unikaj jego ciosów i szybko atakuj go od tyłu. Po ubiciu wszystkich podejdź do więźnia (Kapiszona) w klatce (obrazek powyżej) i porozmawiaj z nim. Jeżeli chcesz, to uzupełnij też wodę w destylatorze z lewej.

Aby otworzyć klatkę skorzystaj z łomu (jeśli jeszcze go nie masz, to odblokuj w menu Maksa - kategoria Narzędzia). Po otworzeniu klatki Kapiszon uda się do Jeeta, a ty ukończysz zadanie.

Następnie: Mad Max - Misja na Pustkowiach: Z prochu w proch

Powrót do spisu treści: Mad Max - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze